A Nagyerdőn is kikapott a Lokomotív

Csalódás volt  szurkolóknak  Fotó: DVSC (Derencsényi István)

A nyíregyházi vereséget szombat este az MTK ellen feledtette volna némileg a DVSC labdarúgócsapata. A fővárosi gárda ellen feltétlenül győzelemmel szeretett volna szurkolói kedvére tenni Máté Csaba alakulata.

A Nyíregyházán elszenvedett kínos vereséget követően a klub mindössze 500 forintért kínálta a belépőtiketteket a debreceni szurkolók számára, hogy minél több hazai drukker előtt arasson győzelmet a Vasutas. Annál nagyobb volt a készülődés, hogy az esős mérkőzés előtt köszöntötte a klub a 15 esztendővel ezelőtt Bajnokok Ligájában szereplő DVSC játékosait. Mindezen túl Brandon Dominguest is ünnepelték, hiszen a szélső ötvenedik magyar élvonalbeli meccsén lépett pályára.

Az összecsapás eleje egyértelműen a budapestieké volt. Domináns, támadó szellemű futballt játszottak a kék-fehérek, Jurina fejese után pedig Megyeri-bravúrra is szükség volt. A túloldalon sem volt hiány azonban akciókból, ám Demjén kapuja egyelőre bevehetetlennek tűnt az egyébként sokat hibázó, szervezetlenül kezdő Loki számára. Bő félóra elteltével ez meg is bosszulta magát, amikor Jurina már nem hibázott a 33. percben: 0-1. Még az első félidőben jött a válasz. Dzsudzsák Balázs szabadrúgása Kocsis Dominikot találta meg. Az ifjú középpályás 12 méterről tüzelt, majd helyezte a játékszert a hálóba: 1-1.

A fordulást követően nem csillapodtak a kedélyek, folyamatosan nőtt a meccs tempója, mindkét oldalon követték egymást a helyzetek. Ezt a szituációt újfent az MTK tudta eredményesen kihasználni. Az 59. percben Bognár tört utat a debreceni tizenhatos vonaláig, majd szólóját követően üres területről lőtt az alsóba: 1-2. A 76. percben megint jött az egyenlítés, Szűcs Tamás révén. Az ugyancsak ifjú játékos Silue beadása után bombázott a léc alá, megszerezve első debreceni és élvonalbeli gólját: 2-2. A mérkőzés hajrájához érkezve immár piros lapot is láthatott a publikum, miután Dominguest Varjú ütötte arcon kisebb test-test elleni csatározást követően, így rögtön villant a kiállítást jelentő kártya. Hiába azonban az emberelőny, az utolsó perceket ismét az MTK „birtokolta”, Hej pedig el is döntötte a három pont sorsát. A 86. percben „kilőtte” a hosszú sarkot: 2-3.

A DVSC tehát hazai pályán is vereséget szenvedett, ráadásul újabb nehéz csata előtt állnak a piros-fehérek. A cívisvárosiak pénteken Felcsútra látogatnak.