Megvédte a DEAC a hazai pályát

Djordje Drenovac lett a mérkőzés embere  Fotó: MKOSZ és DEAC Kosárlabda

Első idei hazai mérkőzését vívta péntek este a Debreceni Egyetem férfi kosárgárdája. A Mandics-csapat a soproni egypontos vereséget követően mindenképpen győzelemmel szeretett volna bemutatkozni saját szurkolói előtt.

Teltház előtt futottak parkettre a fekete-fehérek a szezon hazai nyitányán, amelyen a Budapesti Honvéd látogatott a Nagyerdőre. A debreceniek mestere nem számíthatott a nemrégiben térdműtéten átesett Mócsán Bálintra, ám immár újra hazai tétmeccsen a padon ült a visszatérő Kovács Ákos.

A kezdés a fővárosiaké volt. Az egykor a Vadkakasok színeiben pattogtató közönségkedvenc, Fodor Mártont is vezetősége soraiban tudó Honvéd szoros védekezése kemény diónak bizonyult a vendéglátók számára, így csaknem az első negyed feléig mindössze egyetlen hazai mezőnykosárra futotta. Aztán begyulladtak a rakéták. Bár a lepattanó-párharcokat rendre a budapestiek nyerték, ez sem volt számukra elég az üdvösséghez. Djordje Drenovac állt övéi élére. A szerb bedobó megállíthatatlan volt, Andre Williamsonnal és a palánk alatt okosan mozgó Danilo Osztojiccsal karöltve magukhoz is ragadták a vezetést. Tíz perc után 21-14 állt az eredményjelzőn. A folytatásban sem lankadt a Debrecen játékkedve, ez pedig Gatlingéknek egyre nagyobb fejtörést okozott. Osztojics zsákolt, Kyan Anderson kinti dobásaira nem volt ellenszer, Williamson is magabiztosan célzott, a különbség pedig csak nőtt, és két számjegyig meg sem állt. A nagyszünetig zárkózásra futotta a Honvédtól, ám a játék képe alapján még így is megnyugtató volt a hétpontos DEAC-előny: 39-32.

A fordulást követő percek újra a cívisvárosiakról szóltak. A szervezetten kosarazó hazaiak játékára több ízben is csak a sportszerűtlen hiba jelentett átmeneti megoldást. Drenovac továbbra is csapata vezére volt, Osztojics újra gyűrűbe húzta a labdát, a hirtelen öt ponton belülre került Honvéd pedig újra nekiütközött a DEAC-falnak. A harmadik negyed végén ismét tizenkét pontos hazai vezetést jelzett az eredményjelző: 59-47. Williamsonék az utolsó felvonásban már nem szerettek volna nyitott kérdést hagyni, és talán ennek is volt betudható a triplaparádé, valamint az agilis védekezés, amelynek rendre mezőnyben megszerzett labda, majd gyors lerohanás lett a vége.

A különbség Hőgye Patrik szemfüles ziccerét követően már húsz is volt. A hajrában vastaps fogadta a parkettre visszatérő Kovács Ákost, illetve debütáló ifjú titánt is köszöntött a publikum, Fekete-Gál Csongor személyében. A húszból tizennyolc megmaradt, 84-66 arányú, magabiztos DEAC-győzelem lett a vége.

A folytatásban újra az Oláh Gábor utcán lesz jelenése az egyetemieknek. Egy hét múlva ugyanis az élvonalba visszajutó PVSK látogat Debrecenbe.

Barna Marci

DEAC – Endo Plus Service-Honvéd 84-66 (21-14, 18-18, 20-15, 25-19)

DEAC: Pongó 5/3, ANDERSON 18/12, DRENOVAC 24/3, WILLIAMSON 18/12, OSZTOJICS 13 csere: Garamvölgyi 2, Hőgye 4, Neuwirth, Kovács, Fekete-Gál, Várszegi, Czermann.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Honvéd: GATLING 15/6, Kopácsi 4/3, Grubor 9/3, Balogh 8, Bajo 2 csere: MUCZA 16/9, Hardrict 2, Hajdu 7/6, Filipovics 3, Reizinger, Major.

vezetőedző: Zlatko Jovanovics

Andjelko Mandics: Javarészt elégedettek lehetünk, hiszen a találkozó jelentős részét kontrolláltuk. Több kifejezetten jó periódusunk is akadt, ekkor tudtuk kiépíteni a győzelemhez szükséges előnyt. A lepattanózás terén van némi hiányérzetem, az első félidőben túl sok támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek.

Andre Williamson: A tavalyi idényben nagy mumusunk volt a Honvéd, nagyon szerettünk volna bizonyítani ellenük. A győzelmünk kulcsa az volt, hogy az ütközet jelentős részében kiegyensúlyozott teljesítményt tudtunk nyújtani.

A számok tükrében: (DEAC-Honvéd): szerzett labda: 11-8, eladott labda: 14-16, lepattanó: 30-31, gólpassz: 19-16, fault: 17-17, VAL: 115-81

2p közeli: 63%-45%, 2p ktáv.: 60%-100%, 3p táv.: 37%-31%, 1p bünt.: 78%-56%

Legnagyobb vezetés: 26-4, legtöbb egymás után szerzett pont: 9-8, csapat vezetési ideje: 32:54-05:24