Felcsúton sem szerzett pontot a Loki

Nem sikerült a véghajrá  Fotó: DVSC

Péntek este Felcsútra látogatott a Máté Csabával eddig egyetlen pontot sem szerző DVSC. A piros-fehérek az ígéretek szerint bátor játékkal feledtették volna az MTK elleni sima hazai vereséget.

A cívisvárosban továbbra is fagyos a hangulat a labdarúgócsapat háza táján, hiszen Máté Csaba vezetőedzői kinevezése óta mindössze egy győztes kupameccse van a Vasutasnak, mindemellett két igen fájó bajnoki vereség. Ennek okán is lett volna rendkívül fontos, hogy a bajnoki tabellán második helyen álló Felcsút ellen idegenben sikerüljön pontot érő produktumot alkotni a gyepen.

Maga a mérkőzés valami ilyesmi ritmusban is kezdődött. Igyekezett letámadni a Loki, ám ahogy teltek a percek, egyre inkább beszorultak saját térfelükre a kaput egész meccsen el nem találó debreceniek. Noha Meldin Dreskovic révén akadt próbálkozása a DVSC-nek, a védőre fontos szerep hárult, amikor Nissila kísérletét a gólvonalról kotorta ki. Az első felvonás hajrájához közeledve Megyeri Balázsnak is fontos helyzetekben kellett játékba avatkoznia, ám a cívisvárosiak egyelőre valamelyest kordában tudták tartani toronymagas labdabirtoklási fölénnyel futballozó vendéglátóikat. Gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A fordulást követően érezhetően nőtt a Felcsút-dominancia. Duarte bombáját Megyerinek kellett látványos mozdulattal hárítania, majd a 47. percben a játékvezető érvénytelenített hazai találatot les miatt. Néhány perccel később Silue előtt adódott nagy lehetőség, ám éles szögből valamelyest tévedett, a labda pedig a kapu mellett hagyta el a játékteret. A hajrához közeledve érződött, hogy mindenki egyre feszültebb, a tempó nőtt, egyetlen gól minden nyitott kérdést lezárhatott volna. Bárány Donát fejesével a kapufáig jutott, míg a túloldalon Megyeri állt őrt eredményesen a Vasutas portáján. A végjáték aztán mégis döntött. Kisebb kavarodás után a 89. percben Golla bólintott közelről a labdába, amely a kapufáról pattanva, a debreceniek hálóőrének esélyt sem hagyva ért a hálóba – ezzel három pontot „szerezve” a Felcsútnak. A végeredmény tehát 1-0 lett.

A Loki számára a Nemzetek Ligája miatt következő válogatott szünet után október 19-én jön a folytatás, amikor a Paks látogat a Nagyerdei Stadionba.