Döntőbe jutottak a kézis lányaink

Egy a harmincból  Fotó: Czeglédi Zsolt MTI

A magyar válogatott bejutott a Debrecenben zajló női junior kézilabda-világbajnokság szombati döntőjébe, miután a péntek esti elődöntőben 30-25-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát.

A magyar női korosztályos válogatott hatodszor játszott elődöntőt a világbajnokságok történetében, és 2001, illetve 2003 után harmadszor jutott a fináléba. A 17 és a 15 évvel ezelőtti döntőt elveszítették a magyarok.

Női junior-vb, elődöntő:

Magyarország-Koreai Köztársaság 30-25 (14-11)

A magyar gólszerzők: Háfra 7, Klujber 6, Lakatos 4, Kácsor, Faluvégi 3-3, Pásztor, Kuti 2-2, Márton, Fodor, Tóvizi 1-1

A pénteki és a szombati játéknapra minden jegy elkelt, így a magyar válogatott telt ház előtt léphetett pályára a Főnix Csarnokban.

Elsősorban támadásban kezdett jól a hazai csapat (3-1), de öt perc után némileg megtorpant, pontatlanná vált, és ezt kihasználva a koreaiak visszavették a vezetést (6-7). A magyarok védekezésben sokáig nem találták a szokatlan, gyors ázsiai játékstílus ellenszerét, ám amikor 2-0-ra megnyertek egy emberhátrányos időszakot, a dél-koreaiak időt kértek.

A kapus Hlogyik Petra és a balátlövő Kácsor Gréta vezérletével ismét ellépett  a magyar csapat (13-9), az ellenfél többször is a kapufát találta el és hétmétereseket rontott. A szünetben három gól volt a különbség.

A torna legeredményesebb magyar játékosa, Klujber Katrin jó teljesítményének köszönhetően a második félidő elején őrizte előnyét a válogatott, majd a meccs során először öt góllal vezetett (21-16).

Az ázsiaiak többször változó, nyílt védekezésére pontos átlövésekkel reagáltak a magyarok, az 51. percben Binó Boglárka büntetőt védett, a túloldalon Kuti Bettina betalált (26-21). Az ellenfél kihasználta utolsó időkérését, de a játék képe a hajrában sem változott, a hazaiak magabiztosan győztek és továbbra is százszázalékosak a debreceni tornán.

A magyarok ellenfele a szombaton 20 órakor kezdődő fináléban Norvégia lesz, amelyet Golovin Vlagyimir szövetségi edző együttese a csoportkör utolsó fordulójában 35-27-re legyőzött.