Tíz pontos vereség

A kemény védekezés sem segített  Fotó: Loic L'Huillier

A Bajnokok Ligájában idén először volt jelenése a DVSC Schaeffler női kézilabda alakulatának. Az ellenfél komoly rivális volt, hiszen a hazai pályán bravúrosan legyőzött Brest otthonában kellett ezúttal helytállnia Vámos Petráéknak.

A győztes évzárás után győztes évkezdetet produkált a hazai bajnokságban a Loki. A nemzetközi porondon a továbbjutást jelentő hatodik helyről várta a folytatást Szilágyi Zoltán leányserege, rögtön a vele pontegyenlőségben ötödik pozícióban menetelő francia Bresttel szemben.

A találkozót kifejezetten jól kezdte a Vasutas, vezetést szerzett, a hazaiak azonban tartották a lépést, és gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést. A Debrecen részéről az átlövők szorgoskodtak Kácsor Grétával az élen, míg irányító pozícióban Vámos Petra lépett elő vezérré. Egyelőre Catherine Gabriel bravúrvédései még várattak magukra, a lányok nehezen találtak ellenszert a gyors francia játékra. Az első félidő derekára Foppáék lassan elkezdték kiépíteni előnyüket, kihasználva a DVSC technikai bakijait, még egészpályás üreskapus gólt is sikerült szerezni. Petrus Mirtillék folyamatosan fel tudtak zárkózni a szélekre kijátszott pontos labdák és a magabiztos betörések, villanások révén, ám a rutinos ellenfél nem hagyta magát. Kácsor védekezésben meglepően bizonytalanul kereste jól megszokott helyét. A 29. percben a fiatal orosz sztárlövő, Maslova még egy látványos cunderrel is bevette jobbszélről Gabriel hálóját. A vártnál simább különbséggel vonultak pihenőre a felek, félórányi játék után 19-14 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a Brest érvényesítette rutinbeli fölényét, gyors ütemben kezdett nyílni az olló, hamar két számjegyűre duzzadt a különbség. A DVSC Schaeffler bizonytalanságát és hullámvölgyét bizonyítja, hogy szűk tíz perc alatt mindössze kétszer sikerült bevennie ellenfele kapuját, ezzel szemben Barbosa már önmagában nyolcnál járt. A második felvonás felénél Vámos Míra látványos gyors indításból, elegánsan a kapuig sétálva igyekezett valamelyest életben tartani a piros-fehérek reményeit, ám ez is csupán a hátrány nyolcra faragásához volt elegendő. A végjátékhoz érkezve aligha volt már kérdés. Nagy volt a baj, az újabb debreceni bravúr ezúttal épphogy csak a levegőben volt a mérkőzés elején. A kevés pozitív mozzanat egyike volt, amikor Elinore Johansson gyönyörű tízméteres átlövéssel rezgette a hálót. Bár a második félidőben védő Gabrijela Bartulovics látványos védésekkel is jelt adott magáról, nagyon sovány vigasz volt ez. A bejátszások csaknem az egész meccsen nem sikerültek, a Brest védelme a beálló elölről védve vadászták le a labdákat. A második félidő is 19-14 arányban végződött, így a végeredmény 38-28 lett.

Az újabb bravúr tehát nem sikerült a Brest ellen, így a szerdai Vác elleni Magyar Kupa összecsapás után jövő héten vasárnap a Buducnost otthonában, Podgoricán szerezheti meg újabb BL-diadalát a Vasutas.