Dicséretes küzdelem, vesztett csata

Tadics hét pontot szerzett és több gólpasszt adott  Fotó: MKOSZ

Hatalmasat küzdött a DEAC férfi kosárlabdacsapata szerdán Zalaegerszegen, a végén mégis egy pontos vereséget szenvedtek, így kiszorultak a legjobb négy csoportjából.

Jól indítottak a debreceni srácok, a negyedik percig magabiztosan és nyugodtan játszottak, aztán jöttek a mellédobások és a szétnyíló, álmos védekezés, aminek következtében a zalaiak felzárkóztak és átvették a vezetést. Hiába a három szerzett labda és a jó lepattanózás, az első negyedben a vendéglátók hét pontos előnynek örülhettek.

Hasonlóan folytatódott a második negyed is, bár Drenovac mester beindult a gólgyártásban, egymaga 7 pontot szerzett, azonban a sok sikertelen dobás miatt nem nagyon tudtak zárkózni a zalaiakhoz. Az első két negyedre szemmel láthatóan az egyénieskedés volt jellemző, és nem a csapatjáték. Ezzel szemben a zalaiak szervezettebben, agresszívabban játszottak.

A nagy szünet után taktikai váltással léptek pályára a Mandics-legények: a védekezésben zónázásra váltottak, ami láthatóan meglepte a vendéglátókat, nem nagyon sikerült betörésekkel operálniuk, a távoli dobások pedig ritkán sikerültek. Mindössze 5 eredményes célzásuk volt a 9 sikertelen mellett, így az utolsó negyedre csupán nyolc pontos, nem éppen megnyugtató előnnyel fordultak a zalaiak.

A hajrában aztán a debreceniek megmutatták igazi tudásukat, csapatként harcoltak. Mindkét gárdánál tíz sikertelen dobás volt, ám a debreceniek többet értékesítettek így a végére egy ponttal megközelítették a vendéglátókat. Az utolsó másodpercekben pedig Mócsán Bálint vállalkozott (vagy bízták meg) egy mindent eldöntő két pontot érő dobással, ám az nem ment be a gyűrűbe. Így egy pontos vereséggel zárult az összecsapás.

Folytatás következik, de most már a 4-8-ik hely valamelyikéért.

Barna Attila

Zalakerámia ZTE KK – DEAC 75-74 (27-20, 22-18, 15-18, 11-18)

ZTE: Paige 9/3, Hicks 8/3, Szalay, IKPE 11, TÓTH 13 csere: ONA EMBO 14/9, Osztojics 6, Keller 3/3, Németh 4, Csátaljay 7/3.

vezetőedző: Matthias Zollner

DEAC: EDWIN 12/6, Neuwirth 6/6, DRENOVAC 26/9, Williamson 9/3, Buljevic 4 csere: Mócsán 7/3, Garamvölgyi 3/3, Tadics 7.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Andjelko Mandics: Nehéz megszólalni egy ilyen meccs után, és szerintem felesleges is belemenni komolyabb elemzésekbe. Egy rossz szavam nem lehet a fiúkra, esélytelenebbként is nagyot küzdöttünk az egész párharc alatt, és végül csak egy dobás döntött a továbbjutó kilétéről. 17 pontos hátrányból jöttünk vissza, megvolt az esélyünk, de a sport ilyen, sajnos most nem nekünk volt szerencsénk. Talán a mérkőzés korábbi szakaszaiban lehettünk volna kicsit okosabbak és higgadtabbak, de ennek ellenére nagyon büszke vagyok az egész csapatra.

Mócsán Bálint: Gratulálok a ZTE együttesének és sok sikert kívánok neki a folytatásban. Mind az öt mérkőzés hasonló volt, mint a mai és azt gondolom, hogy úgy mi, mint az egerszegiek is kiszolgálták a közönséget a játékkal. Büszke vagyok együttesemre, hogy ilyen hátrányból is felálltunk és a végére ennyire éles meccset csinálhattunk a találkozóból. A szakmai stábnak is jó elgondolásai voltak, hogy miként faraghatjuk le a hátrányt, ami bejött, de el vagyok keseredve, hogy mégsem sikerült nyerni. A maiért én is felelősséggel tartozom, de nem csak az utolsó dobásért, ami végül nem jött be, hanem korábban is voltak rossz döntések.

A számok tükrében (ZTE - DEAC): szerzett labda: 9-10, eladott labda: 13-11, lepattanó: 31-30, gólpassz: 10-12, fault: 20-23, VAL: 102-101

2p közeli: 56%-44%, 2p ktáv.: 100%-17%, 3p táv.: 30%-42%, 1p bünt.: 76%-90%

Legnagyobb vezetés: 17-4, legtöbb egymás után szerzett pont: 11-11 Csapat vezetési ideje: 36:47-02:58