A harmadik negyed ellenére is simán nyert a DEAC

Pongó Máté, a mérkőzés embere  Fotó: MKOSZ

Alig, hogy bezsebelte első hazai – és ezzel együtt első idei – győzelmét, újra az Oláh Gábor utcán volt jelenése a DEAC kosarasainak szombat este. A vendégegyüttes a „régiúj” rivális PVSK alakulata volt, egyenesen a Mecsekaljáról.

Korántsem ismeretlen „felállással” érkeztek a cívisvárosba a pécsiek. A játékosok névsorában szerepelt az a Djordje Dzeletovics, aki a fekete-fehéreknél is megfordult, míg a Pécsi Vasutas párducainak szakvezetőjeként a kispadon a rutinos Szrecsko Szekulovics foglalt helyet.

Ami a DEAC-ot illeti, Andjelko Mandics továbbra sem számíthatott a nemrégiben műtéten átesett Mócsán Bálintra. A lelátó szinte teljesen megtelt, mire megtörtént a feldobás. Úgy tűnt, a papírforma alapján jóval esélyesebb egyetemiek bevehetetlenül kezdik a mérkőzést, és lerohanják ellenfelüket. Archibald azonban övéi élére állt, és villámgyors zárkózásba kezdett a vendégalakulat, a negyed hajrájához közeledve mindössze egyetlen pont volt a különbség. Aztán Pongó Máté fújt ébresztőt debreceni oldalon, két hárompontosat is elsüllyesztett, a debreceni előny pedig ismét nagy tempóban kezdett hízni. Tíz perc után 21-13 állt az eredményjelzőn. Úgy tűnt, a DEAC ott folytatja, ahol abbahagyta. Djordje Drenovacék közelről és távolról is betaláltak, Kyan Anderson immár tíz fölé növelte csapata előnyét, majd a csapatkapitány Garamvölgyi Ákos is rátett még egy triplával. A Szekulovics-csapat a félidőhöz közeledve ritmust váltott, ez pedig jócskán meg is látszott a pécsi játékon, tíz alá csökkent a differencia, a pihenőre 35-27-es félidei állással sétáltak le a csapatok.

A fordulást követően debreceni, valamint ex-debreceni pillanatokkal indult a harmadik negyed. Danilo Osztojics talált be, majd válaszul az egykor ugyancsak az Oláh Gábor utcán pattogtató, eddig nem kifejezetten kimagasló teljesítményt nyújtó Dzeletovics is betalált. Bár némileg szervezetlenné vált a DEAC, amolyan klasszikus harmadik félidei áramszünetet produkálva, Pongó nyugtatta le a kedélyeket, és immár újra tíz fölött volt a különbség, amelyből kilenc meg is maradt az utolsó csörtére. Az utolsó felvonás többnyire a kapkodásról, valamint az elhibázott döntésekről szólt, ám pozitívumként mindenképpen ki kell emelni Hőgye Patrik harciasságát. Bár a hajrában zárkózni tudtak a vendégek, ezzel együtt sem forgott veszélyben a cívisvárosiak papírforma-zelme. A Debreceni Egyetem gárdája 75-68 arányban múlta felül a PVSK-t.

A Debrecen egy hét múlva Körmendre látogat, a magyar kosárlabda szebb napokat is megélt fellegvárába, majd ezt követően az igen acélos szezont indító Atomerőmű látogat a Nagyerdőre.

DEAC – PVSK-VEOLIA 75-68 (21-13, 14-14, 22-21, 18-20)

DEAC: PONGÓ 15/9, Anderson 7/3, DRENOVAC 25, WILLIAMSON 11/3, Osztojics 10 csere: Garamvölgyi 3/3, Neuwirth, Hőgye 4.

vezetőedző: Andjelko Mandics

PVSK: ARCHIBALD 24/12, Frank 3/3, Németh, Dzseletovics 4, PAYTON 22/3 csere: MOKÁNSZKI 9/3, Micsovics 3/3, Merkl, Antóni 3/3, Plézer.

Vezetőedző: Szrecskó Szekulovics

Andjelko Mandics: A legfontosabb, hogy győztünk, de a játékunk meglehetősen hullámzott. Számos jó periódusunk volt, de ahelyett, hogy lezártuk volna a találkozót, rendre visszaengedtük az ellenfelet a mérkőzésbe. Ezen változtatnunk kell, mielőtt egyszer megbüntetnek bennünket. Annak viszont örülök, hogy újfent csapatjátékot nyújtva értük el a diadalt.

Pongó Máté: Fontos győzelmet arattunk hullámzó játékkal. Úgy gondolom, a pécsiek leindításaira jobban oda kellett volna figyelnünk, valamint arra is, hogy amikor lehetőségünk adódik, le tudjuk zárni a mérkőzést.