A hajrában ment el a bravúr

Az utolsó öt percben ment el a debreceni győzelem  Fotó: MTI

Két nemzetközi megmérettetés között szerda este Győrben vendégszerepelt a DVSC SCHAEFFLER nő kézilabda alakulata. Az idén is érmes reményekkel menetelő Vasutas a Buducnost elleni diadalt követően, az Odense elleni hazai csata előtt utazott az ország túlsó felébe.

A mérkőzés eleje nem volt kifejezetten magas nívójú, a debreceniek többnyire átlövésekre alapoztak. Kácsor Gréta kezdte a pontgyártást, illetve kiváló védekezéssel állt rutinos vendéglátójával szemben Szilágyi Zoltán leányhada. Fej-fej mellett küzdöttek a felek, az állás döntetlennél állandósult, egyik gárdának sem sikerült 1-2 gólnál nagyobb előnyt kialakítania. A cívisvárosi szélsők is fontos szerepet kaptak, ezzel szemben a zöld-fehérek csapatában a sarkoknál várakozók kevés labdát kaptak. Füzi-Tóvizi Petra is pontos bejátszásokat kapott vendégoldalon, míg a Loki kapuját Catherine Gabriel ihletetten védte, bravúrhárításokkal fogta meg Oftedalék kísérleteit. Az első felvonás hajrájához közeledve fizikálissá vált a csatározás, valamint érdekes közjáték színesítette a rangadót. A hazaiak átlövője, Ryu rosszul cserélt, így gyakorlatilag néhány pályán megtett lépés után rögtön kétperces kiállítást kapott. Ezt követően még a kiállítás letelte előtt lépett újra parkettre, így második kényszerpihenőjét is megítélték neki. A Győr aztán meglépett kettővel, de szervezett debreceni játéknak köszönhetően hamar újból kiegyenlített volt a küzdelem, a szünetben 11-11 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően az első pillanatok újból Gabrielről szóltak. Győri kollégája, Silje Solberg is ihletetten őrizte a hálót, öt perc alatt mindösszesen kettő találat esett. A bal szélről Vámos Míra próbálkozott, ám ejtései egyelőre nem találtak utat a célba, egészen addig, amíg az egyenlítést jelentő gólt meg nem szerezte. Jött a debreceni erődominancia a remegő győriekkel szemben, már három találattal is vezettek a hajdúságiak. Mígnem a mérkőzés utolsó perceire fordult a találkozó. Lassan olvadni kezdett a hazai hátrány, technikai hibák sora mutatkozott a debreceni játékban, Oftedalék pedig összeszedték magukat, Solberg is megmutatta „méregfogát” a debreceni lövéseknél, majd elmaradt a Loki-bravúr. Az utolsó percben már kettővel vezetett az ETO, végül pedig ennyivel is nyert: 25-23.

A levegőben volt a debreceni bravúr, ám a zöld-fehérek kulcspillanatban tartóztatták fel a Vasutas-rohamot. Ez a menet, végül pedig fájdalmas vereség azonban jókora löketet és bizonyításvágyat adhat a DVSC lányainak, hogy soron következő meccsükön, szombaton az Odense ellen próbáljanak meg rutinos ellenfelüktől pontot rabolni a Hódosban. Az a találkozó délután 4 órakor kezdődik majd.