Elfárad(t)unk

Nehéz mérkőzések elé néznek Bordás Rékáék  Fotó: DVSC Kézilabda

A DVSC Schaeffler bronzálmai a félszezonnál úgy tűnt, kétségtelenül megalapozottak. Az elmúlt mérkőzéseken – így a bajnokságban és a kupán egyaránt – azonban jelentős teljesítményromlást láttunk a lányoknál. Ráadásul már a harmadik hely tekintetében is rezegni látszik a léc.

Négy mérkőzéssel a szezon vége előtt a negyedik helyre csúszott vissza a Loki női kézicsapata. A focisták bronzküzdelmével ellentétben a Hódosban honoló hölgyek teljesítményében korántsem a szerencse vagy a szerencsétlen mozzanatok, sokkal inkább a taktikai-technikai hibák okozzák a kínos pillanatokat. Visszatérve a hátralévő meccsekre, annál nehezebb a helyzet Debrecenben, hogy a hátramaradt négy találkozóból valamennyi idegen pályán lesz. A Győr ellen elszenvedett kupaelődöntős vereség is bizonyította, hogy a cserék korántsem lehetnek pánikmegoldások, pláne nem akkor, amikor Vámos Petra 3-4 másodperccel a meccs vége előtt kényszerül úgy pályára rohanni, hogy a figurát az ő kezére játszák ki, majd rajta áll vagy bukik az egyenlítés. Ez esetben inkább utóbbi. Majd jött egy döntetlen blama a Siófok ellen, amely gyakorlatilag újabb döfést jelentett a csapatnak a harmadik helyért való menetelésben. A hosszúra nyújtott keresztpasszok, a lassú játék és a kiismerhető figura vezetett odáig, hogy a Siófok védelme összezárt, ha pedig bejátszásig sikerült is eljutni, vagy a szélsőkig elpasszolni a labdát, a helyzetkihasználás katasztrofálissá vált.

Apropó, Siófok. Jókora terhet jelenthet mind klubnak, mind szurkolónak, mind mentálisan a csapatnak, ha a játékvezetők szürreálisan érzékeny viselkedése arra készteti a szövetséget, hogy a szurkolóknak címezve több százezer forinttal szankcionálja a klubot. Ennek pedig természetesen az a következménye, hogy a tilalmak elérik a lelátót is, a szurkolók pedig érthetően nem szeretnének azonosulni a büntetésekkel, így inkább leteszik a lantot és csendben figyelik kedvenceik játékát. Tekintve, hogy a szurkoló tiszteli meg a játékost jelenlétével, így természetesen nehéz nem egyetérteni a ténnyel, hogy a szurkolást szankcionálni nem kifizetődő senkinek, különösen nem akkor, ha nagyon is jól tudjuk, ez a szurkolói kultúra a keményen szavakba is öntött rivalizálásról szól. Ez pedig így van rendjén. Mindez a Siófok ellen kezdődött, még a kupa negyeddöntőben, Debrecenben. Aztán jött a NEKA elleni hazai, ahol a védekezés korántsem volt a csúcson, így a balatoniak jócskán megszorongatták a piros-fehéreket. Noha ezúttal sikerült ébren maradni és két bajnoki pontot szerezni. Végül pedig elérkezett május 2., amikor ebben a formában utoljára lépett pályára a Vasutas. Az ellenfél a Ferencváros második helyen álló, friss kupagyőztes csapata volt. Álomrajtot vett a Loki, az átlövések remekül sikerültek, noha ehhez kellettek a zöldek farkashibái is, mint az eladott labdák vagy a belemenések. A második félidőre meg mintha kicserélték volna a csapatot. Eladott labdák egész sora, a fiatalok tanácstalan játéka, a lövésekkel rendre megtalált Fradi-fal, a fővárosiak meg köszönték szépen, átvették a vezetést. Mire a debreceni beállójáték Janurik Kingának ajándékozta a labdák egész sorozatát. Az egész terhes mentalitást és hibáktól hemzsegő taktikát pedig tetézi a rendre rosszul megválasztott cserefelfogás. Vámos Petra pihentetése, a kapusok elkésett váltása, a védekezésben is brillírozó Kácsor Gréta túlzott lefárasztása, a fiatal, saját nevelésű játékosok részéről egyre eluralkodó tanácstalanság. Persze Mariana Costa vezéráldozatával, Hornyák Dóra sérülésével érthető a hiány. Érthető, de nem lehet magyarázat egy nemzetközi porondon szereplő csapatnál.

Az eredmény pedig látható. Már nem biztos a harmadik hely. Az előttünk álló Mosonmagyaróvár ráadásul még két alkalommal szerepel az UFM Arénában. Míg a cívisvárosiak hosszú fehérvári túra elé néznek, aztán Kisvárdára, Békéscsabára, végül pedig nehéz meccsre Dunaújvárosba utaznak. Eddig a magyarázat még állt, hogy a DVSC Schaeffler egy meccsel kevesebbet játszott óvári riválisánál, de a Fradi elleni vereségtől fogva minden megszerzett és elvesztett pont kulcsfontosságú lesz. Már megint a matek…