Eddig hat károsult tett panaszt a Kun-Mediátor-ügyben, miután elévülés miatt 33 sértett esetében megszüntette a csalás miatt indult nyomozást a Bróker Marcsi néven elhíresült karcagi D. Sándorné ellen a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség - tájékoztatta a vádhatóság kedden az MTI-t. A panaszok elbírálása folyamatban van.
Az adatok szerint D. Sándorné a 33 sértettnek összesen több mint 211 millió forint kárt okozott - derül ki Polt Péter legfőbb ügyésznek a jobbikos Lukács László György képviselői kérdésére adott, a parlament honlapján olvasható válaszából.
A gyanúsított által teljesített kifizetésekre figyelemmel 21 esetben teljesen, nyolc esetben részben térült meg az okozott kár, négy sértett kára nem térült meg - írta a legfőbb ügyész.
Dobrossy István, a károsultak egy részét képviselő ügyvéd, aki egyik ügyfele képviseletében szintén panaszt tett, az MTI-nek elmondta: valószínűleg a dokumentumok részbeni hiányossága miatt szüntették meg a nyomozást.
Hozzátette: az ügyészség további iratokat kért és azok alapján dönt majd arról, hogy az elévülés bekövetkezett vagy sem. Az ügyvéd szerint a panaszokat őszig elbírálják.
Dobrossy István álláspontja szerint nem lehet a nyomozást elévülés miatt megszüntetni, hiszen a 33 sértett már korábban kérte volna a pénzét, ha gyanakodtak volna a kifizetés meghiúsulására.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség 767 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalás, két rendbeli sikkasztás, a számvitel rendjének öt rendbeli megsértése, valamint jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt emelt vádat júniusban az előzetes letartóztatásban lévő vádlottal szemben.
A D. Sándorné által döntően magánszemélyeknek okozott károk százezer forinttól egymilliárd forintig terjednek. Az összes kárérték meghaladja a tízmilliárd forintot, ezzel szemben a vádlott által az évek során a sértettek részére teljesített - megtérülésként értékelhető - kifizetések összértéke nem éri el a négymilliárd forintot - közölte korábban a vádhatóság.
A vádlott a Kun-Mediátor cég 1999. augusztus 9-én történt megalapításától kezdődően 2015. április 14-ig rendszeresen jogosulatlanul kötött, lényegében betétgyűjtésre irányuló, részben forintalapú, részben devizaalapú határidős szerződéseket, valamint portfólió kezelésére irányuló szerződéseket.
D. Sándorné a felelősségre vonás elől külföldre szökött, ezért európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene. A Karib-tengeri Belize-ben 2016. december 8-án fogták el a 62 éves karcagi nőt, és december 13-án hozták Magyarországra, december 16-a óta van előzetes letartóztatásban.
MTI
Új hozzászólás