A Virtuózok, Molnár Ferenc Caramel, valamint a Kodály Filharmonikusok és a Pécsi Vonósok is fellépnek a Magyar Zenei Kulturális Alapítvány debreceni és pécsi, Adventi dallamok című jótékonysági koncertjén decemberben.
A pécsi Kodály Központban december 9-én megvalósuló est nyereségét a Szemem Fénye Alapítvány gyermekhospice-intézménye, a Dóri Ház kapja mindennapos működésének könnyítésére. A debreceni Kölcsey Központban december 17-én zajló jótékonysági koncert bevételéből Debrecen önkormányzati óvodáit szerelik fel különböző, a foglalkozásokon szükséges hangszerekkel - mondta el Lovay László előadóművész, a Magyar Zenei Kulturális Alapítvány alapítója a jótékonysági kezdeményezést bemutató szerdai sajtótájékoztatón Budapesten.
Az ünnepélyesebb és könnyedebb darabokat egyaránt felvonultató műsorban egyebek mellett Johann Sebastian Bach Baderine, Niccolo Paganini Mózes fantázia, Chopin Esz-dúr noktürn, Molnár Ferenc Caramel Lélekdonor, Wolf Péter Ave Maria és Szüts Apor Groteszk tangó című műve hangzik el.
A koncerteken fellép továbbá Déki Lakatos Sándor Liszt-díjas prímás, a Virtózokból ismert Kökény Tamás (nagybőgő), Szüts Apor (zongora), Lugosi Dániel Ali (klarinét), Bojtos Luca (ének), Holozsai Eszter (fuvola), Szauer Bianka (hárfa), valamint Debrecenben a Lautitia kóruscsalád és a Kodály Filharmonikusok, Pécsen a Mátyás király utcai Általános Iskola kórusa és a Pécsi Vonósok.
Pacsai Gábor, a Magyar Zenei Kulturális Alapítvány kuratóriumi elnöke felidézte, hogy az Adventi dallamok kezdeményezést 2015-ben álmodta meg, akkor egy helyszínen rendezték meg. Hozzátette, hogy a jövőben szeretnék a határon innen és túl is megrendezni a gálát, hiszen az alapítvány célja, hogy képviselje és minél szélesebb körben terjessze a kultúrát.
A gálák színpadi rendezője, Romvári Gergely elmondta, hogy a műsor első felében igyekeznek egy kicsit ünnepélyesebb, emelkedettebb kínálatot nyújtani, a második részben pedig a könnyedebb, populárisabb darabok szólalnak meg.
A felajánlott adományt a debreceni óvodák hangszerállományának gyarapítására és cseréjére szeretnék fordítani, így dallam- és ritmushangszereket, valamint furulyát, csengettyűt és citerát vásárolnak majd - közölte Bene Edit, a debreceni önkormányzat humán főosztályvezetője. Hozzátette: az alapítványtól egy nagyobb értékű Yamaha-fuvolát kapnak adományként, amelyet egy tehetséges 14 éves gyermek vehet át a gálakoncerten.
Gyura Barbara, a Szemem Fénye Alapítvány elnöke kiemelte, hogy 16 ezer érintett család van ma Magyarországon, amelyek gyógyíthatatlan gyermeket gondoznak. Hozzátette: a gyermekhospice nemcsak az életvégi ellátást jelenti, a szolgáltatások nagyobb része azokról a gyermekekről szól, akik valamilyen életet megrövidítő vagy veszélyeztető krónikus betegségben szenvednek. Az alapítvány a gyermekhospice mellett gyermekbeteg-szállítással is foglalkozik, az országban az egyetlen szervezetként teljes Baranya megyét ki tudják szolgálni - fűzte hozzá.
MTI
Új hozzászólás