Esélyt sem hagyott az Odense

Kácsor Gréta betörése  Fotó: DVSC Kézilabda

A DVSC SCHAEFFLER női kézilabdacsapata a Hódosban fogadta szombat délután a dán sztár Odense alakulatát. Az előjeleket tekintve a Loki összehozhatott volna egy bravúrt az idegenbeli háromgólos vereség után, a ritmust azonban csupán az első félidő végén sikerült felvenni. A vendégek magabiztosan gyalogoltak át a mieinken.

Csaknem telt ház fogadta a feleket az EHF által a hét meccseként kinevezett összecsapáson. A kezdés pedig épp úgy sikerült a piros-fehéreknek mint Dániában. Gyengén kezdett a Vasutas, lassú támadásokat vezetett a szorosan, zártan védekező Odensevel szemben, amely köszönte szépen, ki is használta a vendéglátók sok hibáját. Reinhardt ihletetten védett a kapuban, vele szemben Catherine Gabriel nem találta a ritmust. A Debrecen nem mert átlőni, bejátszásokra esély sem volt, ráadásul Töpfner Alexandra is elhibázta csapata első hétméteresét. A félidő felénél 10-3 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán Szilágyi Zoltán időkérése másodízben sem lendítette át a cívisvárosiakat a holtponton. Aztán jött az első felvonás hajrája. Mintha egészen más Loki állt volna a pályán, Gabriel is magára talált, Füzi-Tóvizi Petra is megtalálta a bejátszásokkal neki célzott labdákat, és Petrus Mirtill is hasznos volt bal szélen. A szünetben mindössze három volt a különbség: 12-15.

A fordulást követően Kácsor Gréta továbbra is vezére volt csapatának, amely némileg jobban kezdett ezúttal mint az első harminc perc kezdetén. Aardahlék azonban látszott, hogy semmit nem szeretnének a véletlenre bízni. A fellazult debreceni falat kíméletlenül áttörve ostromolták a hazai hálót. Válasz alig született, a különbség pedig akcióról-akcióra hízott. Noha az osztrák sípmester hölgyek sem feltétlenül álltak mindig a helyzet magaslatán, a DVSC tömérdek hibája kellett igazán ahhoz, hogy bravúrra esély se maradjon. A véghajrában már csupán a végeredmény különbsége volt kérdés, miután a dánok magabiztosan tíz fölött tartották előnyüket. Kétszer harminc játékperc után 22-35 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban hazai vizekre evez vissza a Loki, ugyanis január 27-én a Ferencváros érkezik a Nagyerdőaljára.