Könnyű paksi győzelem a DEAC ellen

Garamvölgyi Ákos öt ponttal próbált segíteni  Fotó: MKOSZ

A DEAC kosarasai folytatni szerették volna nyerő szériájukat csütörtök este hazai pályán. Ez azonban nehéz feladatnak bizonyult, hiszen az idén meglehetősen erős arcát mutató Atomerőmű érkezett az Oláh Gábor utcára.

Két hazai diadalt követően Körmenden is győzedelmeskedni tudott a Debreceni Egyetem kosaras legényhada, így e szempontból bizakodva várhatta a hétközi rangadót a Paks alakulata ellen. Annál nagyobb kételyek is támadtak azonban Eilingsfeldék vendéglátójánál, hogy a paksiakkal mostanában igen-igen meggyűlik a cívisvárosiak baja. Nemrégiben a Loki focistái szenvedtek megsemmisítő vereséget az atomvárosiak ellen, így most a DEAC-on volt a sor, hogy debreceni revansot vegyen.

A játék kezdeti képe korántsem ezt mutatta. Hamar előnybe kerültek a kék-fehérek, ám Kyan Anderson és Pongó Máté vezérletével a hazaiak ekkor még tartották a frontot, ha nem is mindig egyenlíteni, de tapadni sikerült az ellenfélre. Ezt a tendenciát Eilingsfeld törte meg, nem kevesebb mint négy triplával rögtön az első negyedben. Már tíz ponttal is vezetett a Duna-parti alakulat, amikor az első felvonás hajrájában Andersonéktól még futotta minimális zárkózásra: 15-22. A folytatásban az addig meglepően halvány arcát mutató Djordje Drenovac is beköszönt a mérkőzésbe, míg Andre Williamson is igyekezett összeszorgoskodni néhány pontot, ám a szervezetlen debreceniek sok hibája jócskán megbosszulta magát. Az összesen 26 pontot, ebből 6 hárompontost jegyző Chandler vezénylésével egyre fentebb és fentebb tört az ASE, bevehetetlenül védték palánkjuk előterét, ennek pedig meg is lett az eredménye. A nagyszünetre már bőven megnyugtató vezetéssel vonulhattak a vendégek: 26-41.

A hosszú szünetet követően a magyar mezőny egyik kiemelkedő alakja, Benke is eredményesen vette be a debreceni gyűrűt, ám Pongóék még tudtak rá válaszolni. Nem úgy néhány perccel később, amikor Chandler jelentkezett ismét karmesteri pozícióra, majd úgy tűnt, a kegyelemdöfést is bevitte a hajdúságiaknak, a különbség már húsz pont fölött volt, míg a fekete-fehérek pontjainak száma alig lépte át a harmincat. Az utolsó felvonás már gyakorlatilag puszta formalitás volt, harminccal is vezetett a Paks, a végére ebből 28 meg is maradt. A végeredmény 54-82 lett.

A folytatásban idegenbeli csata vár a Mandics-csapatra, az NKA Pécs vendégeként november második napján, majd egy héttel később a Zalaegerszeg érkezik a Nagyerdőre.

DEAC – Atomerőmű SE 54-82 (15-22, 11-19, 14-22, 14-19)

DEAC: Pongó 10/6, Anderson 13/9, Drenovac 7, Williamson 5, Osztojics 3 csere: Garamvölgyi 5/3, Neuwirth 4, Hőgye 4, Kovács 1, Várszegi, Flasár, Czermann.

vezetőedző: Andjelko Mandics

ASE: CHANDLER 26/18, Halmai, Benke 9, EILINGSFELD 14/12, Lake 3 csere: LOCKETT 12/3, Joseph 6, Révész 6, Gréninger, Dorogi, Kovács 3/3, Kucsora.

vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz

Andjelko Mandics: Kétségtelen, hogy ezúttal sokkal jobb volt a Paks. Tizenöt percig tudtunk meccsben lenni velük, aztán átrohantak rajtunk. Mindent elárul, hogy a statisztikai lapon húsz lepattanóval és tizennégy gólpasszal több szerepel a vendégek neve mellett.

Hőgye Patrik: Főleg védekezésben nem tudtuk betartani az előre megbeszélteket, amikor viszont mégis sikerült, támadásban hibáztunk. Ha bármi pozitívumot kell találnom a mérkőzésben, az az, hogy remélhetőleg jókor kaptuk a pofont.