Fájón elszállt remények

Az olimpia még elérhető  Fotó: MKSZ

A magyar női kézilabda válogatott Svédország ellen vívta szombat este újabb középdöntős ütközetét a világbajnokságon. A házigazdák elleni találkozó kimenetelét tekintve, valamint a második félidei rontás miatt jócskán hajazott a Montenegró ellenire. Ennek azonban már sokkal súlyosabb következménye volt: nem lesz negyeddöntő.

A sérült Szemerey Zsófi helyett ezúttal Bukovszky Anna kapott helyet Golovin Vlagyimir kispadján a magyar keret második számú kapusaként. Összességében nem indult rosszul a találkozó, fej-fej mellett haladtak a felek. Noha a svédek gyors játéka nem kifejezetten ízlett a mieink védelmének, Böde-Bíró Blankának is kijutott egy-két szép bravúrvédés, és a vezetés is nálunk volt többnyire. Az átlövőjáték nem működött kifejezetten olajozottan, ám beállóban Bordás Réka ezúttal már erősen aktivizálta magát, eredményesen szállt be a találkozóba. A debreceni Vámos Petra fürge és kreatív megmozdulásaira ezúttal sem lehetett panasz, támadásban a hátán vitte csapatát. A játékból vállalt oroszlánrészének köszönhetően az első félidő hajrájában már hárommal is vezettünk, ebből pedig a szünetre egy meg is maradt: 10-11.

Úgy festett a dolog, hogy a Montenegró elleni katasztrófa után akár még a sírból is képesek lehetünk javítani helyzetünket. Csak egy „aprócska” tényező rondított bele: a második félidő. Sorra jelentkeztek a már ismerős hibák, a lazult, nyílt védelem, az ellenfél kapusának „sztárrá avatása”, valamint a kapkodásban elrontott ziccerek és akciók. A szélsőink parádéja is elmaradt sajnos, Bíró pedig tehetetlen volt a házigazdák bombáival szemben. Az utolsó percekre már egyetlen kérdés sem maradt, a végén 26-22-nél kezdődhetett a viking-örömtánc.

Ezzel a vereséggel Magyarország egyenes ági olimpiai kijutást érő negyeddöntőbe jutása gyakorlatilag reménytelenné vált. Hétfőn a horvátok ellen lehet majd még egy utolsót szépíteni, ám sajnos a remények szertefoszlottak. Az olimpiáról azonban még nem kell lemondanunk, hiszen selejtezőt érő helyezést még elérhet a csapat – talán némi vigasz lenne.