Gyakorlatorientált, 120 órás (fél éves) online, élő, interaktív képzésünkön kiváló szakemberektől tanulhatják a szakma iránt érdeklődők az újságírást és a médiafotózást. A képzés indítása: 2024. szeptember 7.
Az ország bármely pontjáról, akár országhatáron túlról is várjuk az érdeklődők jelentkezését. A képzés teljes egészében online, élő, interaktív formában, várhatóan zoom-rendszerben zajlik, ugyanígy a szerkesztőségi gyakorlat és a záróvizsga is.
Kiknek ajánljuk?
Leendő vagy kevés gyakorlattal rendelkező újságíróknak, vidéki települések lapszerkesztőinek, de bloggereknek, youtubereknek, podcast készítőknek, szövegíróknak, tartalomgyártóknak is.
A képzés elvégzéséhez szükséges eszközök: asztali számítógép mikrofonnal, kamerával vagy laptop és okostelefon. Az előadásokat/foglalkozásokat szombatonként 9.00 – 14.00 óra között tartjuk, így a kurzus munka és tanulás mellett is elvégezhető.
Tervezett témakörök: sajtóműfaj-ismeret, médianyelv, kommunikáció, metakommunikáció, médiamanipuláció és hazugságok, retorika, beszédtechnika, kreatív írás, szervezeti kommunikáció, online lapszerkesztés, sajtójog, sajtóetika, adatvédelem, etikett, protokoll, médiafotózás és online szerkesztőségi gyakorlat, hogyan adjunk jó címet?, vidéki lapok szerkesztése... Gyakorlati helyet és tudósítói igazolványt a képzés idejére biztosítunk.
Képzésünk erőssége: a 120 órás online előadások és foglalkozások mellett hétről hétre újságírói feladatokat kapnak a résztvevők a gyakorlatvezető és fotós tanáruktól, így a képzés végére a sajtó valamennyi fontos, ma használatos műfajának szabályával tisztában lesznek, újságírói jártasságot, gyakorlatot szereznek.
(Korábbi hallgatóink megjelent interjúi olvashatók weblapunkon.)
Oktatóink:
– Dr. Albert Ágota mesterséges intelligencia és technológiai jogi, adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász
– Arany Lajos, a tanfolyam szakmai tanácsadója, újságíró, szerkesztő, anyanyelvi lektor, egyetemi oktató, Holló László-díjas, Jókai-díjas irodalomtörténész, az Anyanyelvápolók Szövetségének tagja.
– Barna Attila újságíró-szerkesztő, a diszpolgar.hu kiadó-főszerkesztője, tanfolyamvezető
– Barna Márton újságíró, mester diplomás kommunikátor
– Csák Helga újságíró, szerkesztő, a Cívishír, a Borsodihír, a Szabolcsihír alapító főszerkesztője
– Erdei Sándor újságíró, költő, irodalomtörténész
– Kovács Péter fotóriporter, a Nemzeti Sport belsős fotóriportere, sportközgazdász doktorandusz
– Kovács Zsolt újságíró, szerkesztő, pedagógus
– Dr. Markovics Zita jogász, újságíró, kommunikációs tiszt, sajtószóvivő
– Simor Katalin újságíró, szerkesztő, műsorvezető
– Szénási Miklós író, újságíró, lapszerkesztő
A kurzus online vizsgával és tanúsítvánnyal záródik.
A vizsga részei:
– médianyelvi teszt: írásbeli
– sajtóműfaj-ismeret: szóbeli
– mestermunka: fényképes riport, mélyinterjú, portré, interjúportré, esszé vagy kritika megírása – ezek közül választható 2 műfaj
(Az írások a diszpolgar.hu internetes magazinban megjelennek.)
A jelentkezés feltétele: diploma, de legalább érettségi (felső korhatár nincs).
Képzési díj: 320.000 Ft, – az összeg tartalmazza a tandíjon kívül a digitális tankönyveket és a vizsgadíjat is.
Lehetőség van kamatmentes havi részletfizetésre.
Tekintettel a várható nagy érdeklődésre, a tanfolyam indulása előtt legkésőbb 30 nappal 10.000 forintos „helyfoglalási” befizetést kérünk, mert egy tanfolyamon 20 hallgatónál többet nem tudunk fogadni. Természetesen ez a pénz a térítési díjba beszámít, halasztás esetén akár a következő tanfolyamba is! A tanfolyam lemondása esetén az előleget nem fizetjük vissza.
Jelentkezési határidő: 2024. augusztus 25., előlegfizetési határidő augusztus 7.
Jelentkezni a weboldalunkon található előzetes űrlap kitöltésével és visszaküldésével lehet.
Bővebb tájékoztatás alábbi elérhetőségeinken kérhető:
Telefon: 36-20/4421420
E-mail: barnaattyla@gmail.com
A Pest Vármegyei Kormányhivatal, mint a felnőttképzési államigazgatási szerv által bejegyzett felnőttképzési intézmény vagyunk.
Nyilvántartási számunk: B/2024/000498
Ismerje meg képzésünket bővebben: ITT
Új hozzászólás