Langyos mérkőzés után vereség

Deon Edwin volt a legeredményesebb debreceni a 15 pontjával  Fotó: MKOSZ

A múlt heti, Falco elleni bravúros győzelem után a lelkes szurkolótábor azt remélhette, a tabella 7-ik helyén álló zalaegerszegi gárdát könnyen legyőzi a DEAC férfi kosáralakulata. Nem így történt.

A debrecenieknek ugyan nélkülözniük kellett Lovro Buljevicet, a remény mégis megvolt egy sima diadalra. A hazaiak egy sikertelen, míg a vendégek egy sikeres triplával indították a mérkőzést. A lassan csordogáló meccsen az első negyedet az jellemezte, hol itt, hol ott volt egy-egy érvényes kosár, ám a debreceniek szemmel láthatóan nagyon sokat hibáztak, tucatnyi sikertelen dobás volt, zömében hármas kísérlet. Az első negyed végén 10-14 volt az állás.

Hasonló tempóval folytatódott a második tíz perc is, nyílt az olló a bosszantó hibák miatt, gyakran ziccereket sem tudtak érvényesíteni az amúgy nem túl erős zalai védekezéssel szemben. Hiába kért időt Mandics mester, a fiúk álmosan, érdektelenül, szív nélkül játszottak, a közönség pedig érthetetlenül ült a telt házban. Csak ebben a negyedben 16 kihagyott dobás volt, amiből hat Drenovacé. A nagyszünet előtt a különbség 11 pont volt a vendégek javára: 22-33.

Mindenki remélhette, hogy szokás szerint a harmadik negyedben jön a fordulat, ám szemmel látható változást nem hozott a nagy szünet. A negyed derekáig megmaradt a 10-12 pontos zalai vezetés, aztán beleerősítettek a vendégek, és felmentek 16 pontos vezetésig, a 26-ig perctől egyetlen kosarat sem szereztek a debreceni fiúk: 33-49.

A remény egyre fogyott, nem javultak a dobásmutatók, és bár valamivel dinamikusabban támadott a DEAC, végül Andjelko Mandics feladta a reményt, pályára küldte a fiatalokat. A záró negyedben volt, amikor 18 pontos vezetést mutatott az eredményjelző, ezzel szemben 11 pontnál nem sikerült közelebb kerülni a vendégekhez. A végeredmény: 51-66.

Barna Attila

DEAC - Zalakerámia ZTE KK 51-66 (10-14, 12-19, 11-16, 18-17)

DEAC: Edwin 15/3, Williamson 10, Drenovac 10, Neuwirth 3/3, Garamvölgyi -,csere: Várszegi -, Czermann -, Hegedüs -. Tadics 6, Hőgye -, Mócsán 7/3, Csizmadia -.

Vezetőedző: Andjelko Mandics

ZTE: Ikpe 4, Paige 18/3, Ona Embo 16, Szalay -, Tóth 8, csere: Keller 2, Ostojic 13/3, Németh 5, Csuti -, Gyimes -, Makkos -, Simó -.

Andjelko Mandics: – Bátrabban és összeszedettebben játszott a ZTE, mi pedig túl sokat gondolkoztunk a parketten. A dobószázalékunk borzasztóan alacsony volt, a pontjaink nagy részét a jó helyzetekből szereztük, majd nehezebb megoldásokat kerestünk, melyek nem mentek be, így elindultunk lefelé a lejtőn. A kapott hatvanhat ponttal nincs probléma, ellenben hazai pályán ötvenegyet szerezni kritikán aluli. Ismét a saját dolgunkat nehezítettük meg, amikor volt lehetőségünk javítani, mi nem éltünk vele. Ezen már nem tudunk változtatni, van még három mérkőzésünk, megyünk tovább. Köszönjük a szurkolóknak a támogatást, sajnos ma nagyon gyenge szinten, nem a megfelelő koncentrációval játszottunk.

Hőgye Patrik: Pontatlanul játszottunk a kezdetektől fogva, nem tudom ennek mi lehetett az oka. Fizikailag és mentálisan is elfáradtunk, valamint túl sok hibával kosárlabdáztunk, ez pedig nem megengedhető, főleg hazai pályán.

A számok tükrében (DEAC – Zalakerámia): szerzett labda: 8-11, eladott labda: 12-15, lepattanó: 41-35, gólpassz: 10-14, fault: 15-16, VAL: 60-99

2p közeli: 36%-64%, 2p ktáv.: 25%-0%, 3p táv.: 12%-24%, 1p bünt.: 77%-73%