Budapesten is elvéreztek az egyetemi kosarasok

Mócsán Bálint akcióban  Fotó: MKOSZ

A DEAC kosarasai szerda este ezúttal Budapesten készültek visszatérni a győztes útra. Fordulatos, izgalmas, kemény mérkőzést láthatott a publikum, de a csata végén a Budapesti Honvéd örülhetett, így a debreceniek 2-0 arányban véreztek el.

Az egyetemiek a Honvéd ellen súlyos pofonba futottak bele. A fővárosiak az Oláh Gábor utcán vasárnap meglepően laza diadalt arattak az 5-8. helyért folytatott küzdelem első találkozóján, a Mandics-csapat éppen ezért szeretett volna visszavágni az egyébként is mumusnak számító budapestieknek. A Ludovika Arénában egyébként is győzelmi kényszerben léptek parkettra Neuwirth Bencéék, hiszen ez a párharc már csupán kettő győzelemig tart. A fekete-fehérek tehát még a május 1-i ünnepnapon sem pihentek, inkább csatába indultak.

Mintha a debreceni mérkőzés leképezéseként indult volna az összecsapás. Deon Edwin büntetőivel a DEAC szerezte a meccs első pontjait. A Honvéd ezúttal visszafogottabb lendülettel állt ellenfelének, a cívisvárosiak pedig az első percekben igen szervezett játékot produkáltak – noha a dobások nem igazán akartak a helyükre kerülni. Fizikális csata zajlott a parketten, büntető követett büntetőt, a negyed derekához közeledve pedig Djordje Drenovac szerezte első hármasát, példáját pedig Edwin is követte. Hízott a különbség, az ifjú pontgyáros Neuwirth Bence triplájával a felvonás hajrájában már egy híján tízzel vezettek a fekete-fehérek, a hazaiak időkérésre kényszerültek. Lovro Buljevics büntetőivel egy perccel később már két számjegyű volt az egyetemiek előnye. A negyed végén zárkóztak a fővárosiak, Henry zsákolásával 19-23 lett az első csörte vége. Némi kis áramszünet ütött ki a DEAC oldalán, a második negyed legelején Brownék azonnal fordítottak az álláson, immár a piros-fehéreknél volt az előny. Bár kezdeményező tempóban játszottak a „honvédek”, érdemben nem sikerült ellépni a hajdúságiaktól. Sőt, az első félidő végén Garamvölgyi Ákos kettesével visszavette a vezetést a Debreceni Egyetem csapata. A szünetben 34-35 volt az állás az alföldiek javára.

A harmadik etapot a Debrecen kezdte, Mócsán Bálint labdát szerzett és a játéktéren végigvágtatva értékesítette ziccerét. Ezt követően kissé beragadtak a csapatok, mígnem Henry törte meg a csendet laza hármassal – egyenlőre módosítva az állást. A Mandics-csapat innentől újból magabiztosan tartotta csekély, de a játék képe alapján jogosan megszerzett előnyét. Komoly fizikális és taktikai csatát vívott egymással a két gárda, látszott a játék képén, hogy – a sok hiba ellenére is – igen nagy jelentősége volt a győzelemnek mind a rájátszás további részét illetően, mind pedig presztízsszempontból. Edwin gólpasszából André Williamson szórt be egy hármast, amelyre Djokovic válaszolt azonnal. Az utolsó tíz perc előtt újfent magához ragadta az előnyt a vendéglátó legényhad, a debreceniek kissé megtorpantak, Peringer sikeres közelije után pedig tovább őrizte a vezetést a Honvéd. Így 56-53-mal várták a felek a negyedik menetet. Ez a különbség hamar tovább is duzzadt, miután Djokovic osztott gólpasszt Wessonnak, aki kintről szórt be egy kosarat. Némi „ütésváltás” következett, gyorsan váltakozott a labda tulajdonosa, mígnem nehéz helyzetbe kerültek a vendégek, hiszen büntetőkkel már egy kosárnyira kerültek a budapestiek a tízpontos vezetéstől – hogy ez meglegyen, mindössze egy akciót kellett várni. További kérdés nem maradt. A tízpontos hátrány meg is duplázódott, a vége 78-58 lett.

Budapesti Honvéd – DEAC 78-58 (19-23, 15-12, 22-18, 22-5)

HONVÉD: Djokovics 7/3, Bazsó 5/3, Hajdu, WESSON JR. 18/9, Filipovics 2 csere: BROWN 20/6, HENRY 22/6, Peringer 2, Simon 2, Vámos, Kopácsi, Reizinger.

vezetőedző: Zlatko Jovanovics

DEAC: Edwin 12/6, Neuwirth 3/3, Drenovac 9/3, Williamson 7, Buljevic 5 csere: Garamvölgyi 2, Mócsán 10/3, Tadics 7/3, Hőgye 3/3.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Andjelko Mandics: Gratulálok a Honvádnak, jobbak voltak! Az első félidő nem volt rossz, aztán még a harmadik negyed sem, de a negyedikben teljesen szétestünk. Öt pontot dobtunk, ez borzasztó volt. Erről nem lehet sok mindent mondani, elég talán csak annyit, hogy 27,8 százalékkal dobtunk a mezőnyből. A végén 20 pont lett a különbség, pedig az utolsó perceket leszámítva nyitott meccs volt. De ott teljesen szétestünk fejben. Sok sikert kívánok a Honvédnak, nekünk pedig marad a Sopron elleni párharc a hetedik helyért. Remélem, arra összeszedjük magunkat, és egy kicsit jobb teljesítményt nyújtunk!

Hőgye Patrik: Az első félidőben nagyrészt kontrolláltuk a meccset, ezt azonban nem sikerült átmenteni a második félidőre. Nagyon sok hibával játszottunk, az megengedhetetlen, hogy ilyen kevés pontot dobjunk egy negyedben, mint azt a negyedikben tettük. A meccs végére talán el is fáradtunk, de sajnos úgy érzem, hogy a Honvéd egy kicsit jobban is akarta ezt a győzelmet. Nem lehetünk elégedettek a történtekkel.