Loki-bombák Békéscsabán

Bárány Donát gólöröme  Fotó: DVSC

Az ősi rivális viharsarki Békéscsaba otthonában vendégszerepelt a DVSC szombat este. A rangadó tétje a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé jutás volt, így nagy nyomás hárult az elsőosztályú Vasutasra és a másodosztályú lilákra egyaránt.

Több száz cívisvárosi fanatikus kísérte el a Lokit, hogy kiszurkolja a továbbjutást érő győzelmet. Annál is inkább volt a csata jelentős a Debrecen számára, mivel ezen a meccsen debütált tétmérkőzésen a Máté Csaba vezette szakmai stáb.

Ahogyan arra számítani lehetett, a meccs kezdetén azonnal derbihangulat alakult ki a két ősi rivális tábor jóvoltából. A pályán már nem volt ennyire egyenlő a küzdelem. A piros-fehérek harcos szellemben, támadó felfogásban futballoztak, és nem hagyták ellenfelüket szóhoz, illetve labdához jutni. A kapitány Dzsudzsák Balázs már a harmadik percben vezetést szerezhetett volna, ám nem találta el kifejezetten jól a labdát. Rögtön ezt követően Megyeri-bravúr érkezett a túloldalon, innen pedig mindössze szűk öt percet kellett várni, hogy megszülessen az első találat. Dzsudzsák szöglete után Bárány Donát kapott az alkalmon és elemi erővel bombázott a hálóba: 0-1.

A folytatásban sem lankadt a Vasutas játékkedve. Sorra érkeztek a helyzetek, ám az első félidő derekáig nem született újabb gól. A 26. percben aztán Dzsudzsák készült szabadrúgáshoz huszonöt méterre a kaputól. Nekifutott, lőtt, egyenesen a kapu bal alsó sarkába: 0-2. Úgy tűnt, a DVSC minél hamarabb szeretne minden nyitott kérdést lezárni, ehhez pedig hatalmas lépést tett az első felvonásban, amelyben több gól már nem esett.

Nem úgy a második játékrészben. Bő tíz percet kellett várni a második félidő kezdetétől, hogy újból robbanjon a vendégszektor. Baloldali beadásból érkezett a labda a csabai kapu előterébe, ahol Bárány érkezett pontosan, védhetetlenül a kapuba bólintva: 0-3. Innentől nem telt el újabb tíz játékperc, Kocsis Dominikot rúgták fel a tizenhatoson belül, harsant a síp, Bárány pedig harmadik góljának megszerzésére készült a büntetőből – sikeresen. Nem tétovázott, magabiztosan értékesítette az egyébként véleményes, bár a győztes kilétét és az eredményt érdemben nem befolyásoló tizenegyest: 0-4.

A DVSC tehát magabiztosan jutott tovább a legjobb 32 közé. Riválisa után pedig ismét ősi ellenfél következik, ezúttal a bajnoki porondon. Szombaton ugyanis az újfent élvonalban szereplő Nyíregyháza otthonába látogat Máté Csaba legénysége.