Vezetett, majd elvérzett a Vasutas

Nem örültek a végeredménynek a Loki szurkolói  Fotó: DVSC

Ismét hosszú ideig kellett várni, de évek múltán újfent a Nyíregyháza ellen lépett pályára bajnoki derbin a DVSC labdarúgó alakulata, szombaton este. Legutóbb még a másodosztály mezőnyében találkozott a két ősi keleti rivális, ám a Szpari feljutásával egy évtizedet követően újra NBI-es csatát vívtak a felek.

Máté Csaba első bajnoki meccsére készült a piros-fehérek kispadján, miután a Magyar Kupa legjobb 64 csapata közt kiütéssel búcsúztatta a másik ősi rivális Békéscsaba gárdáját. Nem csupán debütáló meccs volt ez, de rendkívül jelentős keleti derbi is, hiszen mind szurkolói, mind sportolói szempontból rendre meghatározóak a Szpari–Loki csaták – és igaz ez fordított párosítás esetén is. A debreceni szurkolók jócskán készültek, hiszen épphogy megjelent a hír, miszerint vásárolhatók jegyek a vendégszektorba, alig egy óra alatt el is fogyott mind, akárcsak a jegyutánpótlás. Így több mint ezer cívisvárosi fanatikus kelt útra a Sóstó felé.

Ahogy várni lehetett, telt ház előtt kezdődött el a mérkőzés. Ezt a találkozó elején meg is hálálta a Lokomotív. Dzsudzsák Balázs szögletét követően Szécsihez került a labda, aki próbálkozott, ám ez kipattant. A labda Jorgo Pellumbihoz került, aki köszönte a lehetőséget és bevette a vendéglátók hálóját: 0-1. Robbant a vendégszektor. Ekkor még aligha sejtette a Loki háza táján, hogy innentől viszonylag kevés öröme lesz a piros-fehéreknek. Alig negyedóra telt el, jobboldali beadás után máris egyenlítettek a hazaiak, Nagy révén: 1-1. Fizikális csatát láthattak a nézők a szabolcsi megyeszékhely stadionjában. Akciódús volt a mérkőzés, újabb szűk negyedóra elteltével pedig jött a második csapás a debreceniek számára. Navratil lőtt szólóját követően, majd egy cívisvárosi védőről megpattanva újfent Megyeri Balázs kapujában kötött ki a játékszer: 2-1. Ezzel az állással vonultak pihenőre a felek.

A folytatásban a Loki volt jóval kezdeményezőbb, ám a ziccerek nem úgy sültek el, ahogy azt tervezték a vendégek. Egyre több hiba csúszott a játékba, technikai bakik követték egymást, amelyeket a Nyíregyháza kíméletlenül ki is használt. Ilyen farkashiba volt az egyik, amikor Navratil maradt üresen, majd őrizetlenül vezethette a labdát a célig, Megyeri tehetetlen volt: 3-1. Az utolsó félórán belül egyre magabiztosabban őrizte előnyét a hazai alakulat. Ettől függetlenül a meccs hajrájára még jócskán maradt izgalom. Kezezést követően a 78. percben kapott büntetőt a Vasutas, amely tizenegyest a kapitány értékesített: 3-2. Hatalmas tempót diktáltak a felek az utolsó percekben, ám a bizonytalan DVSC-től egyenlítésre már nem futotta, a Nyíregyháza nyerte az ősi keleti derbit.

A piros-fehérek számára szombaton következik a folytatás a Nagyerdőn, az MTK vendéglátójaként.