Szerző: Gomperz Tamás
Ha nem tiltakozol, elveszik mindened.
„Nagyon sajnálatosnak tartjuk, hogy bizonyos szerveződések ilyen méltánytalan, rosszindulatú támadást intéznek a hazai tulajdonban lévő üzletek ellen. Nem értjük, hogy a szervezőknek milyen céljaik vannak, mi motiválja őket a hangulatkeltésben. Bízom abban, hogy nem a hálózatokban működő 77 ezer kereskedelmi dolgozó mindennapi megélhetését kockáztatnák, holott rájuk is gondolni kellene” – hüppög Baldauf CBA László a Magyar Nemzetben az üzletláncával szemben szerveződő bojkott miatt, akit amúgy egyáltalán nem zavar, hogy a konkurenciájának kivégzésével hány tízezer kereskedelmi dolgozó mindennapi megélhetését kockáztatja.
Igazi gyökér.
Viszont, ezek szerint a bojkott fáj. Remek. Akkor érdemes folytatni. De nem pusztán azoknak kellene bojkottálniuk ezt a bandát, akik civilizációs sokkot élnek át, amikor egy SPAR után véletlenül CBA-ba tévednek, hanem általában mindenkinek, aki azt akarja, hogy a kormány takarodjon ki a magánéletéből, és még véletlenül se próbáljon beavatkozni a gazdaság olyan területein, amelyek pont jól működnek nélküle, szabad emberek egyéni döntéseinek folyományaként (vö: kereslet-kínálat, magántulajdon, polgárság). Akkor sem, ha a beavatkozás szándéka patetikus (nemzeti tulajdon védelme), akkor sem, ha bűnös (lopás), általában az utóbbinak az indoklása az előbbi.
Ezért ne csak azok kerüljék el a CBA-t, akik utálják, ha egy kormány határozza meg a kívánatos túrórudi-választékot, de mindenki, akit az ország elhagyására ösztökélnek az olyan mondatok, hogy „a magyar nagyvállalati szektor újjáépítésén dolgozik a kormány: minden eszközt bevet a külföldiek kiszorítására és a hazai tulajdonú cégek térnyerésére.” (a Heti Válasz lelkes összefoglalója)
Mi a szart csinál a kormány? K I S Z O R Í T legális kereskedelmi tevékenységet folytató, törvényesen működő, adófizető, befektető, valós fogyasztói igényt kielégítő, magántulajdonban lévő cégeket??? Mi az, hogy kiszorít? A polgári kormányokat többek között az különbözteti meg a személyiségzavaros szumó birkózótól, hogy az utóbbinak nem kell garantálnia a jogbiztonságot, a vállalkozás szabadságát és a személyes autonómiát. Ma ezeket szorítja ki, holnap a kaszinósokat és a trafikosokat (uppsz), holnapután meg téged.
A nemzeti retorika ne tévesszen meg senkit. Ha nem vagy biztos abban, hogy lopnak, elég megnézni, hogy közben hivatkoznak-e a nemzetre. Hazai tulajdon – mondja a CBA elnöke, miközben az nem hazai tulajdon, hanem az ő tulajdona (illetve, de pszt). Egy vagy több konkrét emberé, ez a lényeg, aki nem a nép, nem a magyarság, a legkevésbé te vagy. Tejfölvásárlás közben nem teljesen mindegy, hogy angol vagy magyar az a kapitalista/oligarcha, aki a bolton a végén keres? Ennek a magyarkodónak is mindegy, amikor magának autót vagy cipőt vásárol.
Végül van még egy oka a bojkottnak, függetlenül attól, ki melyik áruházhoz vonzódik. Ez a CBA-s ürge a legkihívóbb módon közölte az ország nem fideszes részével, köztük a saját vásárlóival, hogy nyalják ki a seggét. Plakátokban, reklámújságokban, rendezvényeken tolja a centrális erőteret, miközben a centrális erőtér a vásárlói egy részét naponta alázza meg. A teljes azonosulás miatt ezért olyan, mintha a CBA alázná meg őket. Igazán ideje van annak, hogy a kampánytőkések megtanulják: ha világnézeti háborút indítanak azok ellen, akikből élnek, akkor előbb-utóbb eljön a nap, amikor ülnek bambán, és azon tűnődnek, hogy mi motiválja a szervezőket a hangulatkeltésben.
Aki magyar, velünk tart.
Új hozzászólás