Megsemmisítő vereség

Dzsudzsák Balázs a vereség után üvöltözött a játékostársaival  Fotó: Czerkl Gábor

A Nemzetek Ligája miatti válogatott szünet után újra hazai környezetben szerepeltek a DVSC focistái szombat délután. Az egyelőre bajnoki pontot nem szerző Máté Csabának a Paks gárdájával kellett megküzdenie a Nagyerdőn.

A magyar válogatott döntetlent játszott a Puskás Arénában a hollandokkal, ezzel negyvenéves átkot megtörve, míg Boszniában nyerni tudott a Rossi-csapat a legutóbbi magyar bajnoki óta. Mindez a tendencia a Vasutasról aligha volt elmondható, hiszen az edzőváltás óta egy simán megnyert kupameccsen kívül nem sok babér termett a piros-fehéreknek. Nyíregyházi vesztes túra, hazai MTK elleni vereség után a hajrában esett góllal a Felcsút is felülmúlta a debreceni legényeket. A tét és a nyomás ezúttal sem volt kicsi a tabella alsó szekciójában, kiesőhely közelében méltatlanul szerénykedő Loki számára. A Nagyerdei Stadionban ugyanis nem kifejezetten szokványos időpontban, szombat délután a tavalyi ezüstérmes atomvárosiak voltak az ellenfelek. A stadionban némileg családias hangulatban gyűltek össze a szurkolók, ám a debreceni b-középre így sem lehetett panasz. Az első rigmusokkal nemrégiben elhunyt szurkolótársára emlékezett a tábor.

A pályán a csata paksi mezőnyfölénnyel indult, ám a Loki minimálisan kezdeményezővé vált kontrából. Dzsudzsák Balázs ívelt balról szabadrúgásból, ám a fejes után középről a kapu mellett szállt ki a labda. A 9. percben gyors támadást vezettek a zöldek. Keresztpassz érkezett középre Vécseinek, aki egy cselt követően lőtte ki az alsó sarkot: 0-1. Nem volt hatékony a Debrecen játéka, sok hibás passzt engedett el a vendéglátó. A 12. percben kavarodás után majdnem jött a második csapás, ám Megyeri Balázs magához ragadta a labdát veszélyes helyzetből. A 19. percben a félpályánál Brandon Domingues kapott remek kiugratás, Siluenak szánt, balról érkező keresztpasszát azonban szögletre mentette a paksi védelem. A sarokrúgás sem volt sikeres. A 32. percben óriási védelmi hiba után Tóth szabadon futhatott Megyeri kapujáig, majd az alsóba gurított: 0-2. Ekkor már a hazai drukkerek is hosszasan adtak hangot elégedetlenségüknek, s némileg átköltve kérdezték: mi a csuda van?

A 39. percben Megyerinek kellett bravúrral hárítania egy közeli fejest. A 41. perc vége aztán újabb kellemetlen pillanatokat hozott, miután a szurkolók már a mezeket követelték: Mezei lőtt kapásból tizenhatról, őrizet nélkül a labda az alsó sarokban, 0-3. Ez maradt a szünetre.

A második felvonás első percei újra a Paksról szóltak. Az 51. percben életerős tekerést kellett Megyerinek vetődve hárítania. Öt perccel később precíz keresztlabdából jött a lövés, majd a cívisvárosiak hálóőre ismét bravúrt mutatott be. A túloldalon felcsillant némi remény, a tizenhatoson belülre tömörülve próbálkozott a Vasutas, egyelőre eredménytelenül. Próbálkozott a Loki minden távolságból, de vagy a blokkban vagy Kovácsikban akadt el a labda. A 65. percben pedig újra támadásba lendült a Paks, Papp fejelt közelről, 0-4. A 72. percben Dzsudzsák ballal eresztett el bombát, amelyet Kovácsik ütött ki. Nem sok telt el, a csereként beállt Böde előtt adódott lehetőség, majd Kocsis kezezett, piros lap, büntető. A tizenegyest Ötvös magabiztosan bevágta, 0-5-re módosítva az állást.

A hajrára nyitott kérdés nyilvánvalóan nem maradt, súlyos vereségbe rohant bele a DVSC. A végeredmény 0-5 lett.