Uszonyosúszó Eb - Két magyar arany zárásként

Budapest, 2014. augusztus 3., vasárnap (MTI) - Senánszky Petra és Kosina Gergő révén két aranyérmet szereztek a magyarok az olaszországi Lignanóban rendezett uszonyosúszó Európa-bajnokság zárónapján.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatától kapott vasárnapi tájékoztatás szerint a korábban két számban is győztes Senánszky Petra világcsúccsal nyerte meg az 50 méteres uszonyos gyorsúszás fináléját, így három elsőségével az egész női mezőny legeredményesebb versenyzője lett. Ugyanebben a számban Varga Krisztina a negyedik helyen végzett.

Kosina Gergő a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban - ugyancsak világcsúccsal - szerzett aranyérmet, míg a mezőny egyik legrutinosabb tagja, Kanyó Dénes remek versenyzéssel ötödikként zárt a 200 méteres uszonyos felszíni úszásban.

A magyar válogatott 4 arany- és 1 ezüstéremmel második lett az éremtáblázaton.