Női kézilabda KEK - Kilencgólos előnyt gyűjtött az Érd

Budapest/Érd, 2014. február 1., szombat (MTI) - Kilencgólos előnnyel utazhat az Érd a német Buxtehude csapatához a visszavágóra a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjében, miután idehaza, a szombati első mérkőzésen 32-23-ra nyert.

Eredmény, női KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Érd-Buxtehude (német) 32-23 (14-12)

A magyarok jól kezdtek, de a vendégek is tartották magukat, s bár 6-3-ra, majd 6-5 után 8-6-ra sikerült megugrania az Érdnek, a Buxtehude utolérte a hazai csapatot. Mi több: sorozatban lőtt gólokkal a vezetést is átvette (8-10). Az első félidő hajrája azonban a vendéglátóknak sikerült jobban, akik fordítottak és kétgólos előny mellett várhatták a folytatást (14-12).
    A második harminc perc elején egy ideig maradt az egy-két találatnyi különbség, utána viszont az Érd tempósabb és hatékonyabb játékot produkálva elhúzott 22-16-ra. Nem vett vissza a hazai együttes az iramból, aminek jutalmaként előbb 25-18-as, majd 27-19-es vezetést mutatott az eredményjelző. A meccs finisében - három perccel a lefújás előtt - sikerült tízgólosra növelni az előnyt (31-21), amiből kilenc a legvégén is megmaradt, így komoly továbbjutási eséllyel várhatja az Érd a jövő szombati, németországi visszavágót.