Megérdemelt bronzmedál!

Mariana Costáról sem feledkeztek meg  Fotó: DVSC Kézilabda

A DVSC Schaeffler bronzérmet szerzett a Magyar Kupa tatabányai négyesdöntőjében. Az elődöntőben a Győrrel szemben egyetlen góllal alulmaradó Vasutas az MTK-val viaskodott a harmadik helyért.

A szombati találkozó után mindenképpen a győzelem volt a cél Szilágyi Zoltán tanítványai számára, hiszen, bár minden esély megvolt az aranymeccsre jutásra, mégis a zöld-fehérek diadalmaskodtak Vámos Petráék ellen. A vereség ráadásul vezéráldozattal is járt, hiszen Mariana Costa súlyos sérülést szenvedett a meccsen. Azonban nem csak a Lokit érték veszteségek, a bronzmeccsen a túloldalon ugyanis a jelentősen megtizedelt MTK állt. A kék-fehéreknél több debreceni illetőségű kézilabdázó is pályára lépett, így például az egykor a cívisvárosban játszó Dakos Noémi, a Debrecenből indult Pál Tamara vagy a jövő szezonra a Vasutashoz érkező Grosch Vivien. A piros-fehérek kispadján ott volt Mariana Costa meze is, jelezve, hogy a csapat együtt szorít neki.

Az összecsapás első félidejében látható volt, hogy a DVSC Schaeffler mindenképp javítani szeretne a szombaton történtek után, és egy pillanatig sem szeretne annak lehetőségével foglalkozni, hogy üres kézzel távozzon Tatabányáról. Erről a kapuban Anca Giegerich gondoskodott, míg az átlövők, így elsősorban Planéta Szimonetta és Kácsor Gréta szorgosan gyűjtögették a találatokat. Bár maga a játék összképe nem volt kifejezetten impozáns, a szélsők is megvillantak, a különbség pedig nőtt. Az MTK mégis zárkózott, különösen Dakos révén, aki multifunkciós játékossá lépett elő. Beállóból is eredményes tudott lenni, szélen is sikerrel vette az akadályokat. A rövid kispaddal kiálló fővárosiak ennek ellenére látszólag gyorsan fáradtak, félidőben tetemes különbséggel vezetett a Debrecen: 13-8.

A fordulást követően némileg felforrósodtak az indulatok is, erősen fizikálissá vált a találkozó, az eredmény pedig hullámzott. A Szilágyi-csapatnak még a „közte tízre” is lehetősége nyílt, de a túlzottan laza védekezés, elnyújtott passzok miatt Sallai Nikolették vissza tudtak jönni a meccsbe, igaz, néhány perc erejéig. A hajrára már nem maradt nyitott kérdés, Anca Giegerich még a saját kapujából is szerzett egy egészpályás találatot. Az utolsó percekre érkeztek az akadémisták, Kelemen Dorina két góllal hálálta meg edzője bizalmát.

A DVSC Schaeffler tehát megérdemelten hódította el az MK bronzérmét, jöhetett az örömtánc és az ünneplés. A jelek szerint azonban még nincs vége az idei éremgyűjtésnek, hiszen a bajnokságban is méltán reménykedhet a Vasutas a harmadik hely megőrzésében.