Csak az eleje ne lett volna…

Szrdjan Blagojevics nem boldog  Fotó: DVSC

Mezőkövesden lépett pályára szombat kora délután a Vasutas. A kupatovábbjutás után nehéz bajnoki várt a piros-fehérekre. A Kövesd az elején kettővel meglépett, és idegenben csupán szépítésre futotta.

Győri győzelme után a Mezőkövesd otthonába vezetett Szrdjan Blagojevics legénységének útja. Annál is kellemetlenebb ellenfél várt a Lokira, hogy a kiesőjelölt kék-sárgák feltétlenül szerettek volna ellépni az NB2-t jelentő pozíciókból. A nemzeti gyásznapon rendezett összecsapás nem kifejezetten szurkolóbaráti időpontban kezdődött, noha a vendégszektort igen népes debreceni szurkolótábor töltötte meg.

Katasztrofálisan indult a DVSC számára a találkozó. A negyedik percben Cseke eresztett el egy bő húszméteres bombát, amelyet Megyeri Balázsnak esélye sem volt hárítani: 1-0. Folytatódott a kövesdi mezőnyfölény, nyomást gyakoroltak a hazaiak. A 10. játékpercben Cserihez került a labda, ballal tüzelt messziről, a kapufa pedig besegítette a kísérletet: 2-0. A Vasutas korántsem játszott ekkortájt veszélytelenül, bár egyelőre komoly gondot nem okozott a hazai védelemnek a debreceni futball. A félidő derekához közeledve egyre többször sikerült a vendéglátók tizenhatosát bevenni, gyors tempót diktált a Debrecen. Mígnem eljött a 25. perc. Dzsudzsák Balázs hibátlanul indította Ferenczi Jánost a bal szélen. A védő szélről tekert a kapu előterébe, majd tökéletesen találta meg Bárány Donátot, aki fejjel rezgette meg a hálót: 2-1. Megérdemelten szépített a Mezőkövesden korántsem ismeretlen hajdúsági alakulat. Nagyot fordult a játék képe. Eddig a Loki épített kontrákra, eztán pedig immár a Kuttor Attila vezette legénység próbálkozott ellentámadásokkal. Erőfölényben futballoztak Kusnyír Erikék, védekező játékra kényszerítették ellenfelüket. Az első félidő hajrájában Babunski próbálkozott félpályáról, észrevéve, hogy Megyeri kint áll a kapujából, ám a hálóőr idejében észlelte a bajt, és hárított. A szünetre maradt a 2-1-es állás.

A fordulást követően gólcsendes, ziccerektől viszonylag mentes, ám annál feszültebb, fizikálisabb csatát vívtak a felek. Megyerinek többnyire hazaadásokból jutott szerep. Az 56. perc legvégén aztán Cseri fordult és próbálkozott ballal, nagyot kellett vetődnie a debreceni kapusnak. A gólgazdag első félidő után jócskán visszavett a tempóból mindkét fél. A hajrához közeledve a Mezőkövesd egyre inkább a megúszást jelentő bunkerfocit választotta. A DVSC minden erejét, mozgósította, Báránnyal szemben elkövetett szabálytalansága miatt második sárgalappal Pillárt még ki is állította a játékvezető, de Dzsudzsákék nem tudtak már érdemben veszélyeztetni. Négyperces hosszabbítás után pedig felhangzott a hármas sípszó. A papírforma hatalmasat borult, hiszen az élmezőnybe törekvő piros-fehérek fájdalmas vereséget szenvedtek a kiesőjelölt otthonában. A szurkolók ennek indulatosan hangot is adtak. A végeredmény: 2-1.

A folytatásban egy hét múlva lép pályára a Blagojevics-csapat. Nehéz hazai meccs vár a fiúkra, hiszen a Nagyerdei Stadionba november 12-én, vasárnap este a Paks gárdája érkezik.