Vb-2014 - Kolumbia történelmet írt Uruguay legyőzésével

Rio de Janeiro, 2014. június 28., szombat (MTI) - A kolumbiai válogatott 2-0-s győzelmet aratott a négy éve negyedik Uruguay csapata felett a brazíliai labdarúgó-világbajnokság szombat esti nyolcaddöntőjében.

A továbbra is százszázalékos kolumbiaiaknál James Rodriguez duplázott: előbb a 28. percben egy bombagóllal szerzett vezetést együttesének, majd az 50. percben állította be a végeredményt. Az AS Monaco játékosa immár öt találatnál tart a tornán, ezzel pedig a góllövőlista élére ugrott.  Kolumbia története során először jutott a legjobb nyolc közé világbajnokságon. A negyeddöntőben jövő pénteken a házigazda Brazíliával találkozik.

Nyolcaddöntő:
Kolumbia-Uruguay 2-0 (1-0)
Rio de Janeiro, Maracana Stadion, 75 000 néző, v.: Björn Kuipers (holland)
    gólszerző: Rodriguez (28., 50.)
    sárga lap: Armero (78.), illetve Gimenez (55.), Lugano (77.)

Kolumbia:
David Ospina - Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero - Juan Cuadrado (Fredy Guarin, 81.), Abel Aguilar, James Rodriguez (Adrian Ramos, 85.), Carlos Sanchez, Teofilo Gutierrez (Alexander Mejia, 68.) - Jackson Martinez

Uruguay:
Fernando Muslera - Martin Caceres, Jose Maria Gimenez, Diego Godin - Maximiliano Pereira, Alvaro Gonzalez (Abel Hernandez, 67.), Egidio Arevalo Rios, Cristian Rodriguez, Alvaro Pereira (Gaston Ramirez, 53.) - Edinson Cavani, Diego Forlan (Christian Stuani, 53.)

I. félidő:
    28. perc: Aguilar játszotta a labdát Rodriguezhez, aki mellel átvette, majd félfordulattal egyből kapura bombázott 23 méterről, a labda a keresztlécről vágódott a gólvonal mögé (1-0).

II. félidő:
    50. perc: Martínez középen a 16-os előteréből a bal oldalon érkező Armeróhoz passzolt, aki a hosszú sarokhoz ívelt, Cuadrado visszafejelte a labdát Rodrígueznek, ő pedig 6 méterről a kapu közepébe lőtt (2-0).

Kolumbia a csoportmeccseken látott gólra törő futballjával rukkolt elő ismét, Uruguay pedig teljesen a védekezésre rendezkedett be. Abszolút mezőnyfölényben játszott Kolumbia, szinte csak idő kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést, ez végül James Rodriguez szépségdíjas bombagóljával sikerült. A sárgamezesek ezt követően is jobbak voltak, az előny ellenére nem álltak vissza.
    A folytatásban sem változott a játék képe, sőt, Kolumbia egy gyönyörű akció végén tulajdonképpen eldöntötte a továbbjutást. Ezután már nem erőltette a támadást, de a harapása miatt eltiltott Luis Suarez nélkül Uruguay nem sok veszélyt jelentett a rivális kapujára, így az eredmény a lefújásig már nem változott.