Vb-2014 - Drámai végjátékban fordítottak a hollandok

Fortaleza, 2014. június 29., vasárnap (MTI) - A négy évvel ezelőtt döntős holland válogatott a hajrában fordítva 2-1-re legyőzte a mexikói csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság első vasárnapi nyolcaddöntőjében.

A gól nélküli első félidő után a mexikóiak a 48. percben szereztek vezetést Giovani Dos Santos távoli lövésével. A hollandok ezt követően nagyobb sebességre kapcsoltak, szinte végig "egykapuztak" és a 88. percben Wesley Sneijder bombájával egyenlítettek, a 94. percben pedig a csereként előbb gólpasszt jegyző Klaas-Jan Huntelaar büntetőjével megszerezték a győzelmet jelentő gólt is.  Louis van Gaal együttese a negyeddöntőben a Görögország-Costa Rica párharc továbbjutójával találkozik szombaton. A mexikóiak sorozatban a hatodik világbajnokságukon búcsúztak a legjobb 16 között.

Nyolcaddöntő:
Hollandia-Mexikó 2-1 (0-0)
Fortaleza, 52 ezer néző, v.: Pedro Proenca (portugál)
    gólszerzők: Sneijder (88.), Huntelaar (94., 11-esből), illetve Dos Santos (48.)
    sárga lap: Aguilar (69.), Marquez (92.), Guardado (93.)

Hollandia:
Jasper Cillessen - Paul Verhaegh (Memphis Depay, 56.), Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Daley Blind - Dirk Kuyt, Nigel de Jong (Bruno Martins Indi, 9.), Georginio Wijnaldum - Wesley Sneijder, Robin van Persie (Klaas-Jan Huntelaar, 76.), Arjen Robben

Mexikó:
Guillermo Ochoa - Miguel Layun, Carlos Salcido, Hector Moreno (Diego Reyes, a szünetben), Rafael Marquez, Francisco Rodriguez, Paul Aguilar - Andres Guardado, Hector Herrera - Giovani Dos Santos (Javier Aquino, 61.) - Oribe Peralta (Javier Hernandez, 75.)

II. félidő:
    48. perc: Dos Santos vette le mellel a labdát két holland védő között, majd 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).
    88. perc: egy jobbról érkező beadást a hosszú oldalon érkező Huntelaar tökéletesen fejelt vissza Sneijder elé, a középpályás pedig 13 méterről, középről kíméletlenül bombázott a jobb sarokba (1-1).
    94. perc: Robben tört be a 16-oson belülre, az alapvonalnál visszafordult, Marquez azonban buktatta, a 11-est Huntelaar magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba (2-1).

Miután mindkét csapat a stabil védekezésre fektette a hangsúlyt, leginkább a középpályán küzdöttek. A hollandok képtelenek voltak megbontani a mexikóiak hátsó alakzatát, Miguel Herrera együttese azonban többször is zavarba hozta a narancsmezeseket, bár igazi nagy helyzetet nem tudott kialakítani.

A fordulást követően Giovani Dos Santos távoli lövésével gyorsan vezetést szerzett a mexikói csapat. Louis van Gaal tanítványai néhány percen belül egyenlíthettek volna, de Vrij fejesénél azonban Ochoa elképesztő reflexszel hárított. A folytatásban óriási fölénybe kerültek a hollandok, de az egyenlítés Robben lábában maradt, a Bayern München szélsőjének próbálkozását ismét Ochoa védte. A hajrára még jobban beszorultak a mexikóiak, a hollandok pedig a 88. percben Wesley Sneijder hatalmas góljával egyenlítettek. A ráadás pillanataiban ismét Robben játszotta a főszerepet, ugyanis büntetőt harcolt ki, amelyet Huntelaar magabiztosan értékesített, eldöntve ezzel az összecsapást.