Kevés izgalom, sok szép gól

Vámos Míra nyolc gólt szerzett  Fotó: DVSC Kézilabda

A DVSC Schaeffler női kézilabda csapata a sereghajtó Hungast Szombathelyi KKA együttesét fogadta péntek este a Hódosban. A Loki már a mérkőzés elején zakatolt és esélyt sem hagyott ellenfelének. Látványos, eredményes játékkal arattak a piros-fehérek 45-29-es győzelmet.

Ez a hét nem az izgalmas, szoros mérkőzésekről szólt a Vasutas háza táján, hanem a nagyarányú, a tabella gólkülönbségének javítását és a góllövőlistán való fontos előrelépést jelentő győzelmekről. A DVSC Kézilabda Akadémia Győrvári Viktor vezette serdülő növendékei szerda délután az ENUSE alakulatát múlták felül 56-23-ra, majd Kudor Kitti ifistái 50-9-es kiütést mértek Szentendre csapatára. Péntek este pedig a papírforma szerint a felnőtt élvonalbeli Lokisták is esélyesebbként léptek pályára.

Az összecsapás első perceiben máris szervezett támadásokat vezettek Szilágyi Zoltán tanítványai, a csapat élére Planéta Szimonetta állt. Csaknem kettő és fél perc elteltével a vendégcsapat kispadján ülő Pődör Zoltán-mester máris időt kért. A technikai szünetet követően sem sikerült a vasiaknak megfognia a látványosan kézilabdázó debrecenieket, minden poszt eredményesen vette ki a részét az akciókból, az ifjú balszélső Vámos Míra is sorra kezdte gyártani a gólokat, pazar ejtésekkel vette be Christe kapuját. Planéta Szimó után fiatal átlövőnk, Poczetnyik Luca is távolról bombázott a kapuba, a különbség pedig csak nőtt, a félidőre úgy tűnt, nyitott kérdés már csupán csak az maradt, mennyi lesz közte a végén: 23-14 volt a szünetben az állás.

A folytatásban a szurkolók is érezték, megvan a győzelem, és már nem csupán a csapatot, de egymást is ünnepelték a b-középben, kiváló hangulatot kölcsönözve ezzel az egész lelátónak. Mosolygott a kispad, a szurkolók, a pályán küzdő piros-mezesek. Védekezésben némi kívánnivalót hagyott maga után a DVSC játéka, hiszen egy-egy akcióból könnyed átlövéssel szereztek gólt Pődör Rebekáék, ám ez csupán zárkózásra futotta tőlük. A hajrához közeledve elkezdődött az örömkézilabda. Szabó Nina parádés hát mögötti passza, amelyet aztán szélről az ifjabbik Vámos gólra váltott talpra ugrasztotta a csarnok közönségét, majd Csernyánszki Liliána pályára lépése is hatalmas tapsot kapott. A 17 esztendős irányító meg is hálálta a bizalmat, az ihletett pillanatoknak megkoronázása volt, amikor talpról lőtte át a falat, bombája pedig igencsak nyomot hagyott a szombathelyiek hálóján. A Debrecen góljait végül Kovács Anna kerekítette, hiszen az utolsó másodpercben elengedett egy kísérletet, amely zörgette a hálót, ezzel beállítva a végeredményt: 45-29.

A piros-fehérek számára a folytatásban, pénteken budaörsi út következik, majd tavasszal a Ferencváros két alkalommal is a cívisvárosba látogat. Az eddigi információk alapján a Magyar Kupában március 9-én fogadja a Loki az ősi rivális zöld-fehéreket, március 12-én DVSC Schaeffler – Vác összecsapást rendeznek, március 18-án pedig mosonmagyaróvári túrára indul a csapat. Március 25-én bajnoki mérkőzésen is pályára lép a Hódosban a Fradi.

DVSC SCHAEFFLER–HUNGAST SZOMBATELYI KKA 45–29 (23–14)

DVSC: Csapó Kyra – M. COSTA 4, PLANÉTA 6, Vámos P. 4, Tóvizi 3, Jezsikava 4 (1), VÁMOS M. 8
Csere: Giegerich (kapus) Kovács Anna 2, POCZETNYIK L 4., Szabó N. Hornyák D., Bordás 3, Arany 3, Petrus, Csernyánszki 2 (1).
Edző: Szilágyi Zoltán

SZOMBATHELY: Balog J. – Gehorghe 3 Szekerczés 2, Gorilszka 3, Sztosicc, PŐDÖR R. 7 (3), Csire 3.
Csere: Christe (kapus), Szendrei 3, Virág N., Pődör B. 4 (1), Horváth P. 3, Szmolek, Horváth A., Bíró D. 1.
Edző: Pődör Zoltán