Hosszabbítás, győzelem, kupaindulás

Dzeletovicsék akcióban  Fotók: MKOSZ

Idegörlő csatában győzött szerda este a DEAC-Tungsram férfi kosárgárdája Kecskeméten. A hosszabbításban eldőlt találkozót 85-94-re nyerték Dzeletovicsék, a diadallal pedig kiharcolták a helyüket a Zsíros Tibor Magyar Kupa legjobb nyolc csapata között.

A fekete-fehéreknél immár újra harcra készen állt a center Tóth Ádám, azonban Jorgosz Vovorasz még csupán a kispadra ültette a kezdéskor.

Wittmann Krisztiánék kezdték eredményesebben a találkozót. Mindössze 4 perc alatt már 15 pontig jutottak, a Debrecen azonban csak küzdött, hogy elérje a 10 dobott egységet. Időkérést követően koncentráltabban tértek vissza a pályára Neuwirth Bencéék. Az ifjú kosaras hárompontossal mutatta meg magát, az egyetemiek elkezdtek zárkózni, már gyakorlatilag a különbséget is sikerült teljesen ledolgozni, de a Kecskemét nem adta könnyen magát. A DEAC legfrissebben érkezett légiósa, Josh Hagins a Falco elleni első negyedéhez hasonlóan ezúttal is betalált a játékrész végét jelző dudaszó pillanatában, megtartva a mindössze egylabdányi hátrányt: 24-21. A második felvonásban már a vendégek igyekeztek a tempót diktálni. A Vovorasz-legénység átvette a vezetést, az ihletetten triplázó Neuwirth vezérletével pedig már hétpontnyi előnye is volt a Debreceni Egyetem alakulatának. A KTE oldalán Pollard állt a csapat élére, a félidőre pedig háromra küzdötték le a különbséget: 42-45.

A harmadik menetben Ivan Askáék hamar visszaállították a második negyedben már felhalmozott előnyt. A játékrész hajrájában azonban a kecskeméti legenda, Wittmann is megvillant kintről, a vezetést újra a hazaiakhoz ragadva: 59-57. A záró felvonásban megint fordult a kocka, Polyák Lászlóék ismét előnyhöz jutottak a szervezett támadásoknak köszönhetően. A kupaszereplés szempontjából rendkívül fontos összecsapás utolsó perceiben azonban stabilizálódott a döntetlen állás, ami a négyszer tízperc végét jelentő sípszó pillanatáig megmaradt: 82-82. Hosszabbítás következett. A plusz ötperc egyértelműen a DEAC-Tungrsamnak kedvezett. Lehengerlően szervezett védekezést produkáltak Djordje Drenovacék és bő négy percen keresztül kosarat sem engedtek szerezni a vendéglátóknak, valamennyi védőlepattanó debreceni kézben kötött ki. A támadásokat azonban a higgadtan végigvezetett akciók végén eredményes kísérletekkel zárták Dzeletovicsék, így 85-94 arányban nyerték meg a végletekig kiélezett találkozót, ezzel különösen kellemes karácsonyi ajándékot adva a városnak és a szurkolóknak.

A debreceniek a győzelemmel átmenetileg a tabella harmadik helyére léptek elő, ami azonban ennél sokkal jelentősebb, hogy immár zsinórban harmadszor vívták ki a szereplés jogát a Magyar Kupa nyolcasdöntőjében. A csapat 2020-ban még két alkalommal lép pályára. Hétfőn este 19 órától az újoncként menetelő Nyíregyháza otthonában vendégeskednek Jorgosz Vovorasz tanítványai. December 30-án, csütörtökön pedig hazai pályán búcsúztatják az óévet, akkor a Pécs látogat majd az Oláh Gábor utcára.

DTKH-Duna Aszfalt Kecskemét – DEAC-Tungsram 85-94 – hosszabbítás után

KECSKEMÉT: POLLARD 15, JARAMAZ 20/12, MILUTINOVICS 12/6, Dramicsanin 13/3, Kiss D. 6.
Csere: Wittmann 11/3, Lukács D., Fazekas M. 8, Ivkovic, Botka, Tóth B.
Edző: Forray Gábor

DEAC: Kerpel-Fronius G., THAMES 17/9, DRENOVAC 15, ASKA 18, Kovács Á.
Csere: Hagins 6, DZSELETOVICS 21/9, Tóth Á. 5, Polyák 3, Neuwirth 9/9.
Edző: Jorgosz Vovorasz

MESTERMÉRLEG

Jorgosz Vovorasz: – A hétvégi, Falco elleni győzelem után nem volt sok időnk erre a meccsre felkészülni. A Kecskemét a találkozó elején minden hibánkat megbüntette, azonban mentálisan nagyon erősek voltunk. Hiába voltunk többször is hátrányban, mindig visszajöttünk, majd a hosszabbításban megérdemelten nyertünk.