Gifúi tenisztorna - Babos nyerte a döntőt

Budapest/Gifú, 2014. május 4., vasárnap (MTI) - Babos Tímea nyerte a 75 ezer dollár összdíjazású, gifúi keménypályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két sima szettben jobbnak bizonyult az orosz Jekatyerina Bicskovánál.

A játékos menedzsmentjétől származó információ szerint a világranglista 118. helyén álló, második kiemelt Babos 6:1, 6:2-re győzött a fináléban.

"Na végre egy tornagyőzelem egyéniben is! Ezen a héten jól teniszeztem, örülök az eredménynek! Remélem, ez csak a kezdet! Most irány a salakpálya!" - nyilatkozta az 1 óra 3 perces meccs után Babos.   A 20 éves teniszező 11. alkalommal nyert egyesben ITF-tornán, további hét alkalommal volt döntős.