Férfi kézilabda Eb - Kikapott a Mocsai-csapat a felkészülési torna zárónapján

Budapest/Gyöngyös, 2014. január 5., vasárnap (MTI) - Az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott kikapott Lengyelországtól a gyöngyösi Provident Kupa vasárnapi zárónapján.

Eredmény, 3. forduló:

Lengyelország-Magyarország 30-23 (15-12)

A pénteki nyitónapon a csehekkel szemben 29-28-ra alulmaradt, majd másnap a fehéroroszok ellen 31-28-cal javító magyar csapat az első félidőben sokáig fej fej mellett haladt a tornagyőzelmet jelentő diadalért hajtó riválisával, amely a 12-11-es hátrányból "robbantott", és a hazai hibákat kihasználva 15-12-es vezetéssel vonult szünetre.
    Térfélcsere után Mocsai Lajos együttese Ilyés Ferenc góljával, 16-16-nál érte utol ellenfelét, ám csakhamar ismét háromgólos hátrányba került (19-22). Ebből már nem tudott visszakapaszkodni az egyre inkább széteső válogatott, így harmadikként zárta a négy Eb-résztvevőt felvonultató tornát.