Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Arsenal: Szczesny - Gibbs (Monreal, 30.), Koscielny, Mertesacker, Sagna - Cazorla (Fabianski, 38.), Wilshere, Flamini, Özil, Oxlade-Chamberlain (Rosicky, 75.) - Sanogo. Vezetőedző: Arsene Wenger.

Bayern München: Neuer - Alaba, Dante, Boateng (Rafinha, 46.), Lahm - Götze, Kroos, Thiago Alcantara (Pizarro, 79.), Javi Martinez, Robben - Mandzukic (Müller, 64.). Vezetőedző: Pep Guardiola.

Játékvezető      : Nicola Rizzoli  (olasz)

Gólszerzők       : Kroos (54.), Müller (88.)

Sárga lap         : Sanogo (56.), Rosicky (85.) illetve Boateng (8.), Mandzukic (45.)
Piros lap          : Szczesny (37.)

Tavaly   1 : 3 volt az eredmény.

A Bayern München a hazai bajnokságban első. Az Arsenal az angolban második. Mindkét csapat jó formában van.

Mindkét csapat a legjobb összeállításban lép pályára. A Bayernnél a sérült Ribery a hiányzó.

I.  félidő

Első percekben helyzet mindkét oldalon.

8. perc   Boateng a tizenhatoson belül buktatja Özilt. Jogos tizenegyes. Végrehajtó a sértett.  Kérdés: ki ismeri jobban a másikat? A volt Bayern játékos vagy Neuer? Özil gyatra lövéssel adta meg a választ. Maradt a 0 : 0.

13. perc  Guardiola ideges. Az Arsenal veszélyesebben támad.

15. perc  Arsene Wenger nyugodtabb.

18. perc  Guardiola nagyon elégedetlen, miközben csapata 57 %-ban birtokolja a labdát. A csapat feltolja a védelmet térfelük közepére. Özilt megviselte a kihagyott tizenegyes, egymás után több labdát is elad.

25. perc  Német nyomás után élénkül az Arsenal. Szögletig jutottak. Feltűnően zavarható a német védelem.

30. perc  Az utóbbi percekben több remek megelőző szerelést mutat be az angol csapat. Özil meggyötört képpel ácsorog.

31. perc  Kényszerű csere az angoloknál. Gibbs megsérül. Neuer fekve dobja a labdát, hogy társai lendületből támadhassanak.

Beszorul az Arsenal, de nem történik semmi érdemleges.

37. perc  Az Arsenal kapus letarolja Robbent. Tizenegyes. Piros lap. Kiállítás. Fabianski az új kapus. Abala rúgja a büntetőt. Kapufára helyezi a labdát. Továbbra is 0 : 0. Az Arsenal a meccset emberhátrányban játssza tovább.

Most már borítékolható a Bayern győzelem. A közönség minden Robben megmozdulásnál pfújol.

A Bayern kivárásra kezd játszani.

Szünet

Az I. félidőben a bíró megadott két tizenegyest, kiosztott két sárga és egy piros lapot. Egy kiállítás történt. Az Arsenalnak kétszer kellett kényszerből cserélni. Tipp az angoloknak: Boatengre kell játszani, hogy begyűjtse a második sárgát, akkor mehet zuhanyozni.

II. félidő

Guardiola mesteri húzása. Boatenget nem küldi ki a második játékrészre. Az angol közönség továbbra is fúj Robbenre. Nem felejtik a tizenegyest és kiállítást. Most Wenger idegeskedik. Özil eltűnt a pályáról? Robben kap egy medvepuszit. Boldog az Arsenal közönség.

50. perc Özil békésen kocog. Labdával még nem találkozott.

A németek 67 %-ban birtokolják a labdát. Lahm a legintelligensebb játékos – legalább is Guardiola szerint.

54. perc  Váratlan lövéssel Kroos megszerzi a vezetést a München számára. A labdát 18 méterről felvágja a jobb felső ficakba. Lahm adta a gólpasszt. Lehet, Guardiolának igaza van? Ha nincs, akkor is a szava dönt.

Most már csak az a kérdés, a Bayern hány gólt rúg?

Az Arsenal a német térfélen ritkán látott vendég lett.

59. perc  Német labdabirtoklás 78 %. Az angoljátékosok csak nyomozzák a lasztit.

61. perc  Özil labdához ért! Eddig végiglötyögte a félidő eddigi részét.

62. perc  Ordító gólhelyzet. Robben ordít, mert kihagyta. Fabianski belepiszkált az emelésbe.

64. perc  Mandzukic le, Thomas Müller be.

65. perc  Az Arsenal átlátogatott a Bayern térfélre.

Csak a német szurkolók hangját hallani. A München játékosai hosszú átívelésekkel próbálják széthúzni a tömörülő angol védelmet. 2 perc 17 másodpercig nem ér labdához az Arsenal. Guardiola leül a kispadra. Mosolyog. Neuer akár könyvet is olvashatna. Munkanélküli.

74. perc Arsenal csere. Neuer fejjel ér labdához. Szórakoztatja magát és a közönséget. Hiába, a labdarúgás az egyik legnépszerűbb sportcirkusz!

76. perc  Hol van Özil? Elment zuhanyozni? Ha Neuer tenné, megérteném.

78. perc Bayern csere. Egyoldalú, unalmas meccs.

80. perc  Neuer a kezdőkörben „kolbászol”.

85. perc  Özil harmadik labdaérintése.

88. perc  Müller gólt szerez. Lám, már megint a Lahm. Ő ad gólpasszt.

90. perc A Bayern szurkolók a pályának háttal állva buzdítanak. Jelzik az ellenfélnek, hogy azok csak kedvenc csapatuk játékosainak hátát látták.

92. perc Vége.

Az első félóra izgalmai után a meccs egyoldalúvá, unalmassá vált. Az emberhátrányba került Arsenal hősiesen védekezett. A kétgólos hátrány nem behozhatatlan, de a visszavágón, Münchenben az angoloknak „nagyot” kell fociznia ahhoz, hogy esélyük legyen a továbbjutásra.

Másik szerda esti BL nyolcaddöntőn AC Milan – Atletico Madrid 0 : 1